Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Banksy nabádá ke krádežím, značka Guess prý nemá na jeho umění nárok

Z výstavy The World of Banksy (4. června 2020) foto:  Dan Materna, MAFRA

Street artový umělec Banksy se rozhořčil nad novou kolekcí módní značky Guess, na které jsou zvěčněné jeho výtvory. Podle něj na to neměli právo, chyběl jim jeho souhlas.
  20:57

Stále anonymní umělec na Instagramu sdílel fotografii výlohy obchodu Guess na londýnské Regent Street, kde je v současné době vystavena nová kolekce.

Příspěvek který přidal na svůj Instagram: „Noticka pro všechny, kteří kradou v obchodech, navštivte prosím obchod Guess na Regent Street v Londýně. Bez mého svolení si ‚půjčili‘ mé umění, jak špatné tedy bude, když vy uděláte to samé s jejich oblečením?“

18. listopadu 2022 v 15:03, příspěvek archivován: 18. listopadu 2022 v 16:37

Anonymní umělec, který nyní na Ukrajině zanechal sedm svých nových děl, zveřejnil v pátek na Instagramu příspěvek, ve kterém nabádá zloděje, aby si „udělali radost“ kousky z londýnské pobočky módní značky Guess.

Ve výloze jsou k vidění trička a bundy s rozpoznatelnými motivy včetně Banksyho králíka Thug for Life, zatímco v pozadí se vyjímá jeho ikonický potisk muže házejícího květiny.

Pouliční umělec se k tomu blíže nevyjádřil, ale tato nová kolekce vznikla ve spolupráci se společností Brandalised, která v současné době vlastní licenci na nabízení sběratelských předmětů Banksyho fanouškům.

Značka Guess zatím na Banksyho příspěvek nereagovala ale časopis Rolling Stone UK je již kontaktoval s žádostí o vyjádření. Stále tak není jasné, jestli značka porušila svým jednáním smlouvu.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat