Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Benzina změní ředitele

Ekonomika

  17:38
PRAHA - Generální ředitel a předseda představenstva společnosti Benzina Frederick J. Emich odstoupil. Ve funkcích končí k 30. červnu. Oznámil to dnes Zbigniew Krzysztyniak ze společnosti Unipetrol, do které prodejce pohonných hmot patří.

Benzin - ilustrační foto. foto: Tomáš KristLidové noviny

Emich se stal šéfem Benziny loni v červnu poté, co ho do funkce předsedy představenstva dosadil polský vlastník Benziny, společnost PKN Orlen. Benzina nyní provozuje 308 čerpacích stanic z celkových tuzemských asi 2550 stanic pohonných hmot. Firma loni podle auditovaných výsledků hospodařila se ztrátou 499 milionů korun ve srovnání se ztrátou jednoho milionu korun v roce 2004.

Tržby klesly na 11,4 miliardy korun z 20,3 miliardy Kč v roce 2004. Negativně se na výsledcích údajně projevily rostoucí nákupní ceny pohonných hmot při pomaleji se zvyšujících prodejních cenách.

Objem prodaných hmot 446,2 milionu litrů se pohyboval zhruba na úrovni roku 2004. Personální změna se v rámci holdingu uskuteční i na postu šéfa nejvíce ziskové firmy skupiny, Chemopetrolu. K 30. červnu odejde z vedení Chemopetrolu Petr Cingr, na něhož údajně vedení Unipetrolu vyvíjelo tlak.

Začátkem června také z Unipetrolu po dohodě odešel mluvčí skupiny Arne Kejdana.
Vedle Benziny a Chemopetrolu patří do skupiny Unipetrol Česká rafinérská, Kaučuk, Paramo, Spolana, Unipetrol Rafinérie a Unipetrol Trade.
Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat