Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Billa začala prodávat zájezdy

Ekonomika

  13:43
PRAHA - Supermarkety Billa vstoupily na český trh cestovního ruchu. Od poloviny února nabízejí rekreační zájezdy z katalogu nově založené cestovní kanceláře ITS Billa Travel. Zájezdy a dovolené maloobchodní řetězce v Česku dosud nenabízely, v západní Evropě je to naopak poměrně běžné.
Ze supermarketů Billa bude jedna z největších cestovek v Česku.

Ze supermarketů Billa bude jedna z největších cestovek v Česku. foto: Lidové noviny

Billa nyní v ČR provozuje 174 supermarketů a zájezdy hodlá v budoucnu prodávat i ve svých slovenských obchodech. Rozsahem své sítě tak může konkurovat i největším z českých cestovek.

ITS Billa Travel je součástí skupiny REWE Touristik, třetího největšího touroperátora v Evropě . Ředitel prodeje a marketingu společnosti Ralph Schiller dnes řekl, že první katalog nabízí na letošní léto zákazníkům zájezdy do Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Slovinska a do Itálie, přičemž dopravu si zajišťují klienti.

Do pěti let mezi pěti největšími cestovkami

Podle ředitele REWE Touristik Austria a jednatele ITS Billa Travel Martina Fasta hodlá cestovní kancelář ITS Billa Travel do tří let patřit mezi největších pět firem v oboru na českém trhu. "Do pěti let chceme stát na bedně, tedy být mezi třemi prvními. To je náš cíl pro budoucí sezony," uvedl.

ITS Billa Travel nehodlá zůstat pouze u nabídky zájezdů, na které si dopravu zajišťují klienti. "Letos v létě chceme nabídku rozšířit i o letecké zájezdy," uvedl ředitel společnosti ITS Billa Travel Tomáš Kanda.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat