Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Billa začala prodávat zájezdy

Ekonomika

  13:43
PRAHA - Supermarkety Billa vstoupily na český trh cestovního ruchu. Od poloviny února nabízejí rekreační zájezdy z katalogu nově založené cestovní kanceláře ITS Billa Travel. Zájezdy a dovolené maloobchodní řetězce v Česku dosud nenabízely, v západní Evropě je to naopak poměrně běžné.
Ze supermarketů Billa bude jedna z největších cestovek v Česku.

Ze supermarketů Billa bude jedna z největších cestovek v Česku. foto: Lidové noviny

Billa nyní v ČR provozuje 174 supermarketů a zájezdy hodlá v budoucnu prodávat i ve svých slovenských obchodech. Rozsahem své sítě tak může konkurovat i největším z českých cestovek.

ITS Billa Travel je součástí skupiny REWE Touristik, třetího největšího touroperátora v Evropě . Ředitel prodeje a marketingu společnosti Ralph Schiller dnes řekl, že první katalog nabízí na letošní léto zákazníkům zájezdy do Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Slovinska a do Itálie, přičemž dopravu si zajišťují klienti.

Do pěti let mezi pěti největšími cestovkami

Podle ředitele REWE Touristik Austria a jednatele ITS Billa Travel Martina Fasta hodlá cestovní kancelář ITS Billa Travel do tří let patřit mezi největších pět firem v oboru na českém trhu. "Do pěti let chceme stát na bedně, tedy být mezi třemi prvními. To je náš cíl pro budoucí sezony," uvedl.

ITS Billa Travel nehodlá zůstat pouze u nabídky zájezdů, na které si dopravu zajišťují klienti. "Letos v létě chceme nabídku rozšířit i o letecké zájezdy," uvedl ředitel společnosti ITS Billa Travel Tomáš Kanda.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat