Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bitva o Playboy začíná. Rival FriendFinder nabídne víc než Hefner

Ekonomika

  22:01
NEW YORK - Americká společnost FriendFinder Networks, která mimo jiné vydává časopis pro dospělé Penthouse, usiluje o převzetí svého hlavního rivala Playboy Enterprises. Zástupci firmy dnes oznámili, že podávají protinabídku, která bude strukturována tak, aby společnost Playboy ohodnotila na víc, než na kolik si jí cení její zakladatel Hugh Hefner.

Klasický "zajíček" Playboye foto: ČTK

FriendFinder prý nabízí podmínky, které Playboy ocení na 210 milionů dolarů (asi 4,2 miliardy Kč), což by bylo zhruba o deset procent víc, než nabízí Hefner. Ten začátkem tohoto týdne oznámil, že za jednu akcii Playboye zaplatí 5,50 USD. Tím by celý podnik ocenil na 185 milionů dolarů (zhruba 3,7 miliardy Kč). FriendFinder se chce také 21. července sejít s vedením Playboye.

Čtěte také

"Představujeme si, že po dokončení navrhované transakce si pan Hefner ponechá vliv na redakční činnost časopisu Playboy a bude mít právo pobývat v rezidenci Playboy Mansion," napsal v dopise určeném vedení Playboye šéf společnosti FriendFinder Marc Bell. Mluvčí Playboye se k informacím zatím nevyjádřila.

Akcionáři žalují zakladatele
Hefner firmu Playboy v roce 1953 založil a teď v ní má zhruba 70 procent akcií třídy A a přibližně 28 procent akcií třídy B. Má ale dostatečný počet akcií s hlasovacími právy, aby měl na firmu vliv.

Hugh Hefner

Několik akcionářů ale už stačilo na Hefnerovu nabídku zareagovat a podalo žalobu. Jsou totiž přesvědčeni, že Hefnerova nabídka není v jejich nejlepším zájmu. Hefner za každou akcii nabídl cenu, která byla asi o 40 procent vyšší, než byla cena jedné akcie na burze těsně před podáním nabídky.

Ve čtvrtek se jedna akcie Playboye na burze v New Yorku prodávala asi za 5,60 USD, a byla tedy nad cenou, kterou nabízí Hefner.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat