Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bouřka s blesky a kroupami. Let AA1897 přistál se zničeným nosem, popraskaným sklem a plnými pytlíky na zvracení

Ekonomika

  11:47
EL PASO - Let číslo 1897 aerolinky American Airlines měl namířeno ze San Antonia do Phoenixu, nakonec ale musel Airbus nouzově přistát už v El Pasu. Po přistání letounu se teprve ukázaly škody, které bouřka napáchala. Čelní sklo bylo popraskané a příď totálně zničená. Nikomu z cestujících se nakonec nic nestalo.

Poničená příď letounu Airbus po silné bouřce. foto: Erik Saucedo

Jesus Esparza, jeden z cestujících, popsal pro Fox News, že z okna byly vidět blesky a krupobití, následně letadlo nečekaně kleslo jako na horské dráze. „Jsem vděčný, za to, že jsem zpět na zemi,“ napsal později na Twitter Esparza. Cestující při letu také zvraceli, někteři si po použití vlastního pytlíku museli vzít druhý od dalších pasažérů.

05.června 2018 v 08:54, příspěvek archivován: 05.června 2018 v 11:16

American Airlines #AA1897 made an emergency in El Paso after hail shattered windshield and damaged the nose cone https://t.co/MsU2IHo7wb https://t.co/EtT6jvT7Mo

Fotky „nosu“ letadla ukazují, jak rozsáhlá poškození silná bouřka způsobila. Půlka přídě je totálně zničené a čelní sklo kokpitu je poničené od krupobití. I přesto všech 130 pasažérů absolvovalo tento hororový let bez újmy na zdraví.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat