Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

BMW kvůli problému s brzdami svolává k opravě zhruba 176.000 aut

Ekonomika

  7:00
FRANKFURT - Německý výrobce luxusních automobilů BMW svolává do servisů zhruba 176.000 aut, u kterých bude muset opravit problém v brzdovém systému. Firma uvedla, že ve svolávaných vozech může ve výjimečných případech nastat pokles výkonu brzd.

BMW - ilustrační foto: BMW

Opatření se podle agentury AP z velké části týká Spojených států, kde zahrnuje přes 76.000 vozů. Údaje o jeho rozsahu v dalších zemích agentura neposkytla. Automobilka vyzve jednotlivé majitele svolávaných vozů k návštěvě servisu prostřednictvím e-mailu. Kontroly se dotknou některých modelů s benzinovými dvoulitrovými čtyřválci řady 1, 3, 5, X1, X3 a Z4.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle mluvčí českého zastoupení Veroniky Jakubcové jde v regionu střední a jihovýchodní Evropy o 411 aut. Konečný údaj za Česko zatím neměla k dispozici. "V tuto chvíli, než bude přesné číslo pro ČR potvrzené, se dá jen odhadnout, že v ČR to bude maximálně pár desítek vozů. Ne více," řekla ČTK.

BMW je největším výrobcem luxusních automobilů na světě. Firma loni zvýšila prodej o 10,6 procenta na rekordních 1,845 milionu vozů. S dalším růstem prodeje počítá i v letošním roce.

Autoři: ,