Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Bruselu došla trpělivost. Poslal do Prahy člověka, aby ohlídal rychlý internet

Evropská komise do Prahy poslala experta, který má Česku pomoci dosáhnout dotací na rychlý internet. O rozvoji vysokorychlostního připojení v Česku se hovoří již několik let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A. 14 mld. stačit nebude, ČR bude muset přisypat další nemalou částku. A někdo se také bude muset starat o provoz, údržbu a obnovu. to také bude stát peníze. Je to jak s každou jinou dotací z EU - počáteční příspěvek a potom již většinou pouze spousta problémů.

0/0
2.1.2017 8:20

P. Boko

Role rychlého internetu a zavádění nových technologií je pro každou ekonomiku klíčová. Nejsem příznivcem stávajícího vedení EU, ale peníze takto vynaložené (i bez dotací) nejsou vyhozeny z okna (pokud je nevytuneluje nějaká politická strana).

0/0
2.1.2017 8:29

Vám se zdá, že v Čechách máme pomalý internet, který je pro ekonomiku klíčový? Mě ne.

0/0
2.1.2017 11:09

P. Boko

Pro nás stačí, ale firmy potřebují přenášet stále větší objemy dat. Je to jako bychom v digitální době zůstali u analogu.

0/0
2.1.2017 11:20

J. Lepka

To myslíte vážně ???

0/0
2.1.2017 13:26

Uvědomte si jednu věc, že tyto dotace nabourají trh. Hodně firem totiž už dlouho buduje optiku, investovalo desítky a mnohdy i stovky milionů. Teď dojde nějaký pitomec z Bruselu a komu myslíte, že ty prachy dají? Zase je dostane Kelnerova O2 a podobní. Ne, toto bych rázně zatrhl, protože to nejen nebude mít žádný dopad na skutečné zákazníky, ale rozvrátí to ještě i trh. Dotace bych dával pouze tam, kde je žádoucí optiku mít, ale je to příliš nákladné a nebo výtěžnost takového připojení je taková, že se to firmám nevyplatí, protože se jedná o nějakou osadu s desítkou domů. Jinde si to už firmy zařídí i bez dotací.

0/0
2.1.2017 12:07

P. Boko

Nejsem odborník, nicméně sám používám mobilní internet LTE. Každopádně věřím, že nové technologie jsou pro ekonomiku žádoucí podobně, jako infrastrukra (dálnice, rychlé železnice)

0/0
2.1.2017 14:44

J. Škodák

To máte pravdu,protože Česko oplývá hojným počtem zlodějů všeho druhu a trvá to tak dlouho proto, protože už není tak snadné z těch EU dotací urvat co se dá. EU je příliš slabá. Na Česko by byl účinnější nějaký protektorát!

0/0
2.1.2017 11:02

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...