Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budvar cílí na zklamané ženy. Do černého piva přidal višeň

Ekonomika

  15:39
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Budějovický Budvar naskočil na vlnu sezonních piv. V zimních měsících nabídne ve vybraných restauracích tmavý ležák s příchutí višně. Přestože ovocná piva v Česku už tolik netáhnou, národní pivovar s nimi na trh vstoupil až letos. Speciálem Dark Cherry chce oslovit především ženy.

Tmavý ležák s višní: Budvar Dark Cherry. foto: Budvar

Nový černo-červený ležák nepatří mezi nízkoalkoholická ovocná piva nebo pivní mixy s limonádou (radlery). Obsahuje 4,5 procent alkoholu a 13 procent višňové šťávy. „Používáme koncentrát višní, z nichž se šťáva vylisuje a šetrným odpařením vody zkoncentruje. Koncentrát se rozředí až vodou piva,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pivovaru Petr Samec.

Pivní sklenice připomíná písmeno B.

Budvar hodlá novým speciálem oslovit zejména ženy, na které také cílí reklamní kampaň se sloganem „Každý den není důvod k oslavě“. Servírovat se bude pouze točený ve sklenicích z tenkého skla na nožičce.

A jak višňový Budvar chutná? „Ve vůni rozpoznáte peckovinu višně a pražený slad tmavého ležáku. Chuť je bezprostředně po napití osvěživě kyselá s mandlovou vůní pecek, rychle však přechází k lehce svíravé chuti višně, a hořké chuti praženého sladu, po které zůstává v ústech dozvuk hořké čokolády.“ popisuje sládek Adam Brož.

ČTĚTE TAKÉ:

Budějovický pivovar se ovocným pivům dlouho vyhýbal. První bezový radler Pardál představil v dubnu. Pokračuje tak ve směru, kdy chce oslovit nové spotřebitele – zejména mladé lidi a ženy.

Spotřeba piva totiž v Česku klesá. Ze 160 litrů na hlavu v letech 2006 až 2007 na současných 140 litrů. „Je vidět, že dochází k poklesu spotřeby piva, a tím pádem jsou tady konkurenční tlaky. Jen díky míchaným nápojům se spotřeba piva loni meziročně zvýšila o 1,7 procenta,“ uvedl na jaře ředitel pivovaru Jiří Boček.

KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ: Prodeje piva v Česku.

Největší „ránu“ z celého pivního oboru zažily právě pivní limonády, novinka posledních dvou let. Výroba těchto ovocných piv klesla až o 40 procent oproti loňskému prvnímu pololetí.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...

Mohlo by vás zajímat