Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Burger King má novou reklamu. Autopilot tesly si ceduli řetězce spletl se stopkou

Autopilot Tesly si spletl značku Burger Kingu se stopkou a málem zastavil. foto: youtube.com/EV.Network

Washington - Chytrá auta chytře zastaví na flák masa, oznamuje nová reklamní kampaň řetězce Burger King. Odkazuje na chybu autopilota vozu Tesla, který si spletl reklamní ceduli Burger Kingu u silnice za značku stop a chtěl zastavit. Fastfoodový řetězec využil situace a z chyby se mu podařilo vytvořit úsměvnou reklamu, která teď baví internet.
  11:35

Firma Elona Muska Tesla je známá díky svým pokrokovým vizím. Zkouší tak zdokonalit samořízené auto. 10. června se na Youtube objevilo téměř minutové video, kde autopilot tesly málem zastavil u značky Burger Kingu v domnění, že se jedná o stopku, uvedl server Business Insider.

„Za tímhle kopcem je značka Burger Kingu a podívejte se, že bude chtít zastavit,“ říká řidič ve videu na předpokládanou reakci autopilota. „Chce zastavit kvůli kontrole provozu. To se opakuje, než mu to nakonec dojde,“ dodává. Prý se to stává pokaždé, když tudy jede, píše autor pod videem.

Burger King ale dokázal z omylu vytěžit. V úterý řetězec zveřejnil reklamu, kde využívají záběry z videa s automatickým řidičem tesly. „Chytrá auta chytře zastaví na flák masa,“ pak tvoří chytlavý slogan celé reklamy.

„Umělá inteligence přesně ví, na co máte chuť,“ pokračuje reklamní video. 

Firma Tesla však pořádá zkušební jízdy automatického řidiče, aby mohli vylepšit jeho systém. Autopilot je svými chybami po internetu známý, a tak se někteří obávají, aby se ze všedních chyb nestalo něco závažnějšího.  

Autor:

Mohlo by vás zajímat