Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalá PPF Media čelí insolvenci. Je to šikana, tvrdí její nový majitel

Média

  20:10
PRAHA - Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společností MEDIA 4YOU, bývalou PPF Media. Důvodem jsou dluhy ve výši 376.705 korun, vyplývá z informace v Insolvenčním rejstříku. MEDIA 4YOU pohledávky neuznává, návrh na insolvenční řízení považuje za šikanózní a podala protinávrh na odmítnutí řízení.

Logo PPF foto: Reprofoto

Navrhovatelé jsou dva. Jedním z nich je společnost Next Big, mezi jejíž
majitele patří publicisté Miloš Čermák a Adam Javůrek. Té MEDIA 4YOU údajně dluží 96.000 korun za práce na blogu Mediář.cz. "Měli jsme faktury se splatností od května," řekl jednatel společnosti Libor Rychetský. Poté, co společnost PPF Media převzal podnikatel Richard Benýšek, na výzvy k jednání podle Rychetského nikdo nereagoval.

Benýšek ovšem návrh na vyhlášení insolvenčního řízení odmítá. Podání insolvenčního návrhu vnímá jako šikanózní krok věřitele, jehož pohledávky společnost neuznává. "Pokud se podaří, aby věřitel svoji pohledávku konkretizoval, stane se to jistě zdrojem pobavení odborné veřejnosti," řekl Benýšek. Podal návrh na odmítnutí insolvenčního návrhu. V něm například tvrdí, že se navrhovatelům nepodařilo prokázat, že by pohledávky navrhovatelů existovaly nebo byly platné.

Společnost PPF Media patřila společnosti PPF. Na český mediální trh přišla v roce 2009 s projektem hyperlokálního zpravodajství Naše adresa či s projektem rozvíjejícím známý blog věnovaný médiím Mediář.cz. Mezi její další projekty patřilo Vizuálně a Futuroom. Koncem srpna 2010 byla prodána podnikateli Benýškovi, od října nese nové jméno. Benýšek pozastavil většinu aktivit společnosti a propustil dvě stovky zaměstnanců.

Autor: