Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalý náměstek protikorupční policie Veselý nastupuje k Babišovi

Ekonomika

  13:15
PRAHA - Bývalý náměstek protikorupční policie Jiří Veselý se stane bezpečnostním ředitelem ve společnosti Agrofert Holding miliardáře Andreje Babiše. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Podnikatel, jeden z nejbohatších Čechů, miliardář Andrej Babiš. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

"Společnost Agrofert Holding dlouhodobě hledala vhodného kandidáta na tuto pozici, který vzešel z výběrového řízení. Pan Veselý splňuje veškerá kritéria pro uvedenou pozici," uvedl majitel a generální ředitel holdingu Andrej Babiš.

ČTĚTE TAKÉ:

Veselý je podle Babiše prověřen Národním bezpečnostním úřadem na stupeň Tajné. "Jeho odborné znalosti, praxe v bezpečnostní problematice a morální kredit jsou na velmi vysoké úrovni," dodal Babiš.

Jiří Veselý byl ve funkci náměstka od 1. května. Na místo nastoupil z pozice šéfa ústecké pobočky protikorupční jednotky, kterou řídil od roku 2007. U policie působí zhruba 20 let, pracoval například v odboru hospodářské kriminality či v pobočce policejní inspekce, která vyšetřuje trestné činy policistů

Uvažovalo se o něm také jako o kandidátovi na šéfa protikorupční policie. Ke konci listopadu se rozhodl ukončit služební poměr a odejít do civilu.

Autor: