Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cenová válka operátorů vypukla: Vodafone srazil cenu O2 o dalších 60 korun

Ekonomika

  16:40
PRAHA - Český Vodafone urychlil svůj protiútok na neomezené tarify konkurenční Telefóniky. Místo původně avizovaného května nabídne již od této soboty neomezený paušální tarif s cenou 691 korun měsíčně. T-Mobile počítá s představením vlastní konkurenční nabídky příští týden.
Vodafone. Ilustrační foto.

Vodafone. Ilustrační foto. foto: Reuters

Telefónica ve čtvrtek zavedla neomezené volání a SMS do všech sítí a připojení k internetu s jedním GB dat pod označením Free CZ za paušální poplatek 749 korun měsíčně při úvazku na dva roky. To je méně než poloviční cena proti dřívější nabídce.

ČTĚTE TAKÉ:

Krok Vodafonu potvrdil odhady analytiků, že se po oznámení Telefóniky rozpoutá cenová válka. "Během čtvrtka a dneška zaznamenal Vodafone enormní zájem o avizované neomezené tarify. Jen na webu se během uplynulých 24 hodin zaregistrovalo téměř 10 000 zájemců o tuto novou nabídku. Vodafone se proto rozhodl vyjít přání zákazníků vstříc co nejdříve a začít neomezené tarify nabízet na eShopu dnes odpoledne. Na dalších prodejních místech budou k dispozici od soboty," uvedla mluvčí Alžběta Houzarová.

V květnu přijdou RED tarify

Nová nabídka Vodafonu platí při závazku na 24 měsíců a obsahuje 600 MB přenesených dat. Bez úvazku bude stát 901 korun. U Telefóniky je příplatek 150 korun. Vedle toho nabídne Vodafone tarif pro neomezené volání a SMS v rámci své sítě a 50 volných minut do ostatních sítí za 399 korun.

Ten bude konkurovat nabídce O2 za 499 Kč, která obsahuje 120 volných minut. Oba tarify shodně obsahují 150 MB přenesených dat.

Vodafone bude dál zákazníkům nabízet dotované telefony. Telefónica dotování přístrojů nahradila jejich prodejem na splátky. V květnu Vodafone na nabídku naváže představením neomezených tarifů RED, které již uvedl v některých zemích.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat