Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Češi se nadchli pro Bali. Letenek na známý ostrov koupili o 40 procent víc

Ekonomika

  16:15
PRAHA/DENPASAR - Indonéské Bali vykreslují turistické bedekry jako klidné a bezpečné místo. Letos přibyly stovky Čechů, kteří se na ostrov touží podívat. V jejich rozhodování pravděpodobně hrálo velkou roli to, že přibylo atraktivní letecké spojení, které zkrátilo úmorné cestování o jeden přestup.

Bali. Ilustrační foto. foto: Shutterstock

Největší čeští letenkové portály hlásí meziroční nárůst prodejů – za prvních šest měsíců o 40 a více procent. Shodují se na tom, že velký vliv mělo zavedení přímé linky mezi Dubají a Denpasarem (správní středisko Bali), kterou provozují aerolinky Emirates.

Bali nabízí na jihu hezké moře pro surfaře, ve vnitrozemí výstupy na sopky a baťůžkáři si užijí i „skutečné“ Bali místních lidí, které je chudé, špinavé, ale zároveň velmi přátelské.

BALI

 • Bali patří mezi největší turistická lákadla Indonésie.
 • Gegografický náleží do souostroví Malé Sundy.
 • Je to na indonéské poměry malý ostrov. Jeho rozloha je 5633 km2.
 • Zajímavý je tím, že většinu obyvatel tvoří hinduisté, přičemž Indonésie je největším muslimským státem světa.
 • Turisté jezdí na Bali za surfováním, potápěním či chrámy zapsanými v seznamech UNESCO. Vylézt mohou i na nejvyšší bod ostrova, sopku Gunung Agung (3142 m. n. m.).
 • Kulturní město Ubud bylo jednou u hlavních kulis knižního bestselleru Jíst, meditovat, milovat.

Internetový prodejce Letuška tvrdí, že průměrná cena zpátečního palubního lístku z Prahy stojí letos v průměru 17770 korun, tedy méně než v minulých letech.

„Souvisí s novou linkou Emirates, která v konkurenčním prostředí stlačila ceny. Další využívaná spojení jsou s KLM přes Amsterdam, s Korean Air přes Soul nebo s¨Cathay Pacific přes Frankfurt a Hong Kong,“ popisuje ředitel Letušky Josef Trejbal.

Portál si v prodeji polepšil o 40 procent a věří, že prodejně nejsilnější měsíce firmu ještě čekají.

Největší konkurent Letušky – společnost Student Agency – prodala na Bali dokonce o 45 procent letenek více než loni, v absolutních číslech to bylo zhruba 1200 palubních lístků.

„Denpasar patří vedle thajského Bangkoku a Colomba na Srí Lance mezi dálkové destinace s největším nárůstem počtu cestujících,“ poznamenává Věra Janičinová, která ve Student Agency vede sekci letenek.

Relaxace je možné si užívat jak u společného bazénu, tak přímo před vilou
Indonésan v okolí Ubudu na ostrově Bali (vyfocen autorem v červenci 2011).

Zároveň poznamenala, že malý výpadek v cestování na tento ostrov v Malých Sundách zapříčinila nedávná erupce sopky na Jávě, která ovlivnila přílety a odlety v Denpasaru.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!