Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obchody v centru Prahy šidí zákazníky, prodávají padělky

Ekonomika

  9:52aktualizováno  13:06
PRAHA - Česká obchodní inspekce v outletové prodejně v centru Prahy zabavila padělky značkových textilních výrobků v odhadované hodnotě přes milion korun. Inspektoři prodejnu na pražské Národní třídě zkontrolovali po upozornění zákazníků. Uvedla to mluvčí ČOI Miloslava Fléglová.

Zabavené padělky luxusních kabelek foto: ČTK

"Při kontrole bylo zajištěno 342 kusů textilních výrobků, jejichž prodejem by majitelům práv vznikla škoda přesahující milion korun. Zajištěny byly textilní výrobky neoprávněně označené chráněnými známkami Tommy Hilfiger, Holister, Abercrombie&Fitch, La Martina, Burberry a Lacoste," uvedla Fléglová.

Pražští celníci objevili v bývalém hospodářském objektu v pražských Řeporyjích 13 000 padělků kabelek, kufrů či bot.

Klamavé obchodní praktiky
Na základě podnětu jiného spotřebitele Česká obchodní inspekce v polovině června zajistila další padělky, a to pouzdra a kryty na mobily, které byly neoprávněné označeny ochrannými známkami Louis Vuitton a Chanel. Padělky byly k dostání ve stánku umístěném v pražském obchodním centru Palladium a jejich odhadovaná hodnota činila zhruba 7 500 korun. "V obou případech bude s prodávajícími vedeno správní řízení pro užití klamavých obchodních praktik.

ČTĚTE TAKÉ

Loni inspekce na tuzemském trhu zabavila padělky v odhadované hodnotě 215 milionů korun. V meziročním srovnání hodnota zabavených věcí vzrostla zhruba čtyřnásobně. Počet kusů zabavených padělků loni naopak klesl na 86 417 z předloňských 133 833.

Prodej padělků se koncentruje v příhraničních oblastech
Prudký nárůst hodnoty padělků podle Fléglové souvisí s tím, že inspektoři loni častěji zabavovali napodobeniny luxusního zboží, jako jsou například značkové hodinky či kožená galanterie. "Hodnota originálu může v těchto případech činit i několik desítek tisíc korun," upozornila.

Pražští celníci objevili v bývalém hospodářském objektu v pražských Řeporyjích 13 000 padělků kabelek, kufrů či bot.

Prodej padělků se podle České obchodní inspekce koncentruje v příhraničních oblastech. Stánkový prodej napodobenin ale upadá a k dostání jsou stále častěji i v kamenných obchodech a na internetu. Padělky loni inspekce odhalila například v některých pražských obchodních centrech a několika kamenných prodejnách v centru hlavního města.

Pražští celníci našli padělky kabelek a bot za 70 milionů korun

Celníci objevili v bývalém hospodářském objektu v pražských Řeporyjích 13 000 padělků kabelek, kufrů či bot známých světových značek. Padělatelé by jejich prodejem mohli vydělat téměř 70 milionů korun. Na webu celníků o tom ve čtvrtek informovala mluvčí celníků Martina Kaňková. Padělané módní doplňky nesly značky Louis Vuitton, Prada, Versace, Fendi, Dolce & Gabbana, Chanel, Miu Miu a Puma.

"Celníci našli ve skladových prostorách padělky kabelek, kufrů, aktovek peněženek, opasků a bot. U zboží byly patrné známky porušení práv duševního vlastnictví," uvedla Kaňková.

Autoři: ,

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat