Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká pošta má nového šéfa strategií. Bude je vymýšlet manažer ČD-Telematiky

Ekonomika

  22:20
PRAHA - Česká pošta obsadila půl roku neobsazené místo šéfa divize rozvoje a strategie. Novým ředitelem pro tuto oblast se stal Ondřej Škorpil, který přichází z polostátní firmy ČD-Telematika, která je mimo jiné velkoobchodním dodavatelem datových služeb.

Manažer České pošty Ondřej Škorpil přišel z ČD-Telematiky. foto: Česká pošta

Devětatřicetiletý manažer nastoupil do vedení pošty 1. prosince. Na starosti bude mít přípravu strategických projektů státního podniku a koordinaci rozvoje nových obchodních příležitostí.

Pošťáky jsme sledovali z okna, ani nezazvonili, stěžují si na doručování balíků ČP desítky lidí

„Ondřej Škorpil opravdu začíná od 1.12. působit v České poště. Zároveň i nadále zůstává členem představenstva ČD - Telematiky,“ řekla pro Lidovky.cz mluvčí této společnosti Lucie Tomaštíková.

V této pozici dočasně zůstává z důvodu hladkého předání agend. Jeho rezignace je připravena k 31. 12. tohoto roku.

Škorpil v České poště nahradil Martina Gillara, který se v červnu stal generálním ředitelem pražského dopravního podniku. Na uvolněné pozici půl roku zaskakoval ředitel sekce strategického rozvoje pošty Petr Semerád.

„Mojí motivací pro přijetí nabídky pozice na České poště byla výzva spojená s podílením se na klíčových projektech a strategických změnách, který tento největší státní podnik v nejbližší době čekají. Česká pošta je pod trvalým drobnohledem nejširší veřejnosti, a tak dobře promyšlený a připravený rozvoj služeb může významnou měrou přispět ke zlepšení jejího obrazu v očích klientů,“ popsal Ondřej Škorpil.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat