Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česká televize bude v noci 'spát', zruší totiž živě moderované zprávy

Média

  12:50
PRAHA - Prvních šest hodin dne bude zpravodajská stanice ČT24 od listopadu vysílat bez moderátorů. Živě uváděné pětiminutové zprávy, které dosud šly každou celou hodinu, vystřídají od půlnoci do šesté ranní jen běžící textové informace.

Výkonný ředitel oddělení nových médií v České televizi Milan Fridrich. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Novinku, kterou se redakce dozvěděla tento týden, potvrdil LN ředitel veřejnoprávního zpravodajství Milan Fridrich. "Čerstvé zprávy budou ve zpravodajské liště," uvedl. O noční chod zpravodajství se dál budou starat editoři i redaktoři ve směně.

Změna podle Fridricha souvisí se snahou zefektivnit provoz stanice - peníze ušetřené zrušením nočních moderátorských služeb (mělo by jít zhruba o 1,5 až 2 miliony korun ročně) chce dát na zajišťování živých vstupů přes den a večer: "Chceme investovat hlavně do času, kdy jsou u televize diváci."

"Provádíme revizi programu tak, aby co nejvíc peněz šlo na vysílání, a v dobu, kdy je u televize dost diváků lačných po zpravodajství a dost aktuálních událostí s možností přenosů a živých vstupů," zdůvodňuje Milan Fridrich.

Mezi priority zařadil ranní Studio 6, odpolední Studio ČT24, veškeré souhrnné Události, od nového roku chystaný interaktivní pořad Hydepark, dále relace Ekonomika ČT24 a večerní Události a Události komentáře. "V těchto pořadech chceme investovat, protože v tu chvíli je dost lidí u televize," uvedl Fridrich.

Od začátku příštího roku má zpravodajský kanál České televize v noci reprízovat nové hodinové Události, komentáře, interaktivní Hydepark a další souhrnné diskusní pořady z hlavního večerního vysílací času.  ČT24 bude od roku 2010 kvůli úsporám rušit některé pořady, podle serveru Týden.cz to konkrétně budou Fokus ČT24, Vedlejší efekty, Média a svět a Kultura ČT24.

Novinkou, jak LN řekl Fridrich, naopak bude snaha posílit a rozšířit značku Události, a zdůraznit pomocí ní opěrné zpravodajské body celodenního programu a nabídnout zpravodajské souhrny už během dne.

V 7 hodin se tak budou vysílat Ranní Události, ve 12 hodin Polední Události, v 16 hodin půlhodinové Odpolední Události, po šesté večerní zůstanou Události v regionech a v 19.00 hlavní Události, a večer Události, komentáře, které nově budou trvat hodinu a začínat už ve 22.00.

Autor: