Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Televize odstranila šňupající Vanessu z webu. Řeší, co s ní udělá

Média

  7:00aktualizováno  17:55
PRAHA - Kdo by si na internetu chtěl pustit díl pořadu Tečka páteční noci stanice ČT Art, ve kterém byla hostem kapela Vanessa, má smůlu. Video zmizelo z archivu České televize. "Hledáme řešení, jak pořad lépe zabezpečit tak, aby jeho umístění v iVysílání odpovídalo jeho obsahu," uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Samir Hauser si dává lajnu koksu z Bible. foto: Reprofoto

Živý pořad Tečka páteční noci s kapelou Vanessa vyvolal ihned po odvysílání bouřlivé reakce diváků. Skupina ve studiu České televize pila alkohol, kouřila, zpěvák Samir Hauser se v přímém přenosu záměrně pozvracel, šňupal "lajnu kokainu" z Bible a na moderátora Jiřího Havelku několikrát zakřičel "Jdi do pí**!". Hned po skončení pořadu podal výpověď režisér Pavel Jandourek (VÍCE ZDE). 

V archivu iVysílání České televize se poté záznam postupně objevoval a zase mizel. Nyní je nedostupný úplně. "Pořad byl v televizi vysílán po jedenácté hodině a byl opatřen hvězdičkou, i v iVysílání následně bylo upozornění, že je pro diváky starší osmnácti let, avšak přístup k němu byl volný," zdůvodnila zmizení pořadu mluvčí televize Alžběta Plívová.

Proč se ale toto opatření netýká i dalších pořadů, které televize vysílá po 22. hodině a které jsou v iVysílání také volně přístupné, byť jsou také označené hvězdičkou, už nevysvětlila. "Je samozřejmě jen na uvážení televize, které své pořady do iVysílání zařadí a které ne," dodala.

Česká televize se nyní s Útvarem mediální legislativy snaží najít opatření, jak s tímto konkrétním pořadem naložit. Už předtím se ale Česká televize ohradila, že na pořadu nevidí nic špatného. Tečka páteční noci se prý totiž snaží dávat prostor i alternativním umělcům.

Autor:

Mohlo by vás zajímat