Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České lesy bude brázdit 400 nových SUV. Stát za ně utratí 150 milionů

Ekonomika

  11:10
HRADEC KRÁLOVÉ - Státní podnik Lesy České republiky koupí letos pro své lesníky 411 automobilů Hyundai Tuscon za 153,2 milionu korun bez DPH. Automobilka má vozy dodat do září. Státnímu podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

SUV Hyundai Tucson. foto: Hyundai

Zástupci Lesů ČR a prodejce smlouvu o dodávce aut podepsali 3. ledna. „Do osmi měsíců mají být vozy vyrobené v moravskoslezských Nošovicích dodány. Jeden vyjde včetně tříletého servisu na 372 763 korun bez DPH,“ uvedl obchodní ředitel Lesů ČR Radovan Srba.

O zakázku se ucházely také Škoda Auto a Barth a.s., uspěl Hyundai Motor Czech, s.r.o. s nejnižší nabídkovou cenou. Hyundai Tuscon určený pro Lesy ČR bude vybavený pro jízdu náročném terénu.

Lesy ČR si dopřály luxusní Audi, soutěž neudělaly. Zaplatí pokutu jen 20 tisíc

„Zařízení chrání vozidlo proti poškození při používání v terénu. Budou tak například zakryté lanovody i kryt motoru a palivové nádrže. Díky světlé výšce vozidlo projede i obtížným terénem,“ uvedl Srba. Lesy ČR letos ještě plánují veřejnou zakázku na nákup patnácti pick-upů.

Podnik na jaře 2016 uvedl, že plánuje rozsáhlou obměnu vozového parku kvůli stáří automobilů. V roce 2015 podnik pořídil 360 nových osobních a terénních aut značky Škoda nebo Volkswagen, dalších 290 aut koupil loni. Za vozy celkem zaplatil 274 milionů korun bez DPH.

V minulosti udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže Lesům ČR za některé nákupy automobilů pokuty. V roce 2013 podniku uložil pokutu 140 tisíc korun za nákup dvou automobilů značky Audi bez otevřeného tendru z roku 2008. Předtím ho pokutoval 160 tisíci korunami za nákup vozů stejné značky z roku 2009.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...