Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České 'sexy političky' už dva týdny táhnou čtenost Wall Street Journalu

Média

  19:39
PRAHA - Nové české poslankyně v lechtivých pózách stále lákají čtenáře amerického deníku The Wall Street Journal. I dva týdny po zveřejnění na webu novin je článek o sexy kalendáři političek z Věcí veřejných nejčtenějším příspěvkem v rubrice Evropa.

Karolína Peake foto: Ondřej Pýcha

Článek s názvem "České političky září v pikantním kalendáři" už se dva týdny drží na předním místě ve čtenosti. "Osobně se mi kalendář líbí. Ukazuje, že ženy mohou být sexy, mocné a inteligentní... ne jen pouze 'sexy', nebo 'inteligentní'," komentuje článek čtenář pod jménem Kiranpal Sohi.

"Češi nevpouštěli ženy do politiky po celá léta. Teď se tím jen baví," doplňuje čtenářka Laura Maduri

I po dvou týdnech jsou české političky na internetovém vydání deníku Wall Street Journal stále populární

V kalendáři zapózovaly místopředsedkyně Věcí veřejných Lenka Andrýsová a Kateřina Peake, kandidátka na pražskou primátorku Markéta Reedová, vyjednavačka strany Kristýna Kočí a nově zvolená místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová.

Fotografie podle deníků dokumentuje emancipaci žen v české politice. "Vliv žen v politice roste. Proč neukázat, že se nebojíme být sexy," citují autoři článku pražskou radní Markétu Reedovou.

Článek také upozorňuje na fakt, že v letošních českých volbách obsadilo poslanecká křesla nejvíce žen v historii, celkem 44. Ve vládě však nezasedla žádná.

Čtěte také

Zprávu o sexy fotkách otiskl deník s největším nákladem ve Spojených státech The Wall Street Journal, poté ho přebrala další světová média. Například server čínského deníku People's Daily, britský The Daily Telegraph a australský web The Australian.

Autor:

Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem
Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem

Mleté maso propracujeme rukama, dochutíme pepřem, solí a mletou paprikou. Důkladně vmícháme nadrobno nakrájenou cibuli. Necháme odležet v chladu.