Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český Deloitte má problém. Šéf auditorů zkresloval účetnictví

Ekonomika

  6:30
PRAHA - Ze dne na den zmizel z vrcholného vedení české pobočky renomované auditorské firmy Deloitte její vedoucí partner oddělení consulting pro střední Evropu Petr Kymlička.

Sídlo firmy Deloitte v pražské Krči. foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

Důvodem bleskového odchodu špičkového manažera, který ve společnosti působil jedenáct let, je podle důvěryhodných zdrojů LN zkreslování účetnictví firmy.

Petr KymličkaKymlička vymyslel schéma, díky kterému zatajoval před auditory této auditorské firmy náklady na projekty, jež vedl, započítával si však výnosy. Díky tomu vykazoval lepší obchodní výsledky a získával více peněz na odměnách.

Rozdíly v účetnictví, které způsobil, dosahují 80 až 100 milionů korun. Přesnou výši určí audit, který si sama firma nyní provádí. Informaci LN potvrdily dva nezávislé důvěryhodné zdroje.

Kymlička obvinění odmítá. "Žádných manipulací jsem se nedopustil. Našel jsem si novou možnost uplatnění. Odešel jsem na základě vlastní iniciativy," řekl včera Kymlička LN.

Podrobnosti odchodu odmítá komentovat i společnost Deloitte, která je významným poradcem státu v největších transakcích a spolupracuje s téměř všemi velkými českými firmami.

Další podrobnosti o zkreslování účetnictví se dočtete ve středečním vydání deníku

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...

Mohlo by vás zajímat