Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českým pivem roku je ležák Velkopopovický Kozel Premium

Ekonomika

  20:54
PRAHA - Vítězem soutěže České pivo roku 2009 se mezi světlými ležáky stal Velkopopovický Kozel Premium. V nejprestižnější kategorii soutěže za sebou nechal 20 konkurentů. V novinářské anketě Naše pivo 2009 zvítězil stejně jako loni ležák Pilsner Urquell z Plzeňského Prazdroje.
Pivo - ilustrační foto.

Pivo - ilustrační foto. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Výsledky obou soutěží byly vyhlášeny během dnešní Svatováclavské slavnosti českého piva. Jde o devátý ročník obou soutěží.

Na druhém místě mezi světlými ležáky skončil Zubr Premium z přerovského pivovaru Zubr, bronzová příčka patří Jubilejnímu ležáku z produkce Královského pivovaru Krušovice.

Za nejlepší výčepní pivo porota vybrala Zubr Classic. Druhé místo obsadil Zubr Gold, třetí příčku získal Velkopopovický Kozel se světlým výčepním pivem.

Kategorii tmavých ležáků vyhrál stejně jako loni Rebel černý z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod. Druhý se umístil Granát z pivovaru Černá Hora, třetí Postřižinské pivo z pivovaru Nymburk.

Mezi devíti nealkoholickými pivy se stal vítězem Zlatopramen Nealko, který vaří pivovar Krásné Březno. Druhé místo získal Radegast Birell, o třetí příčku se podělil Zubr Free s Primátorem Nealko z náchodského pivovaru.

Nejlepší domácí piva vybírala 21členná porota složená převážně ze sládků a pivovarských odborníků. Soutěže se letos zúčastnilo celkem 53 piv.

V novinářské anketě byl druhým nejoblíbenějším pivem Bernard ze stejnojmenného Rodinného pivovaru v Humpolci, třetí příčku obsadilo pivo Svijany z produkce Pivovaru Svijany. V novinářské anketě hlasovala téměř stovka zástupců médií. Ti letos nominovali 69 značek, což byl rekordní počet v dosavadní historii ankety.

Během slavnostního večera v pražském hotelu Hilton byli uvedeni do Síně slávy Českého pivovarství a sladařství bývalý dlouholetý sládek Budějovického Budvaru Josef Tolar a Ivan Houska, který řadu let řídil Střední průmyslovou školu potravinářské technologie v Praze. Ta vychovala mnoho dnešních pivovarnických a sladařských expertů.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat