Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští vinaři uspěli v Londýně. Zlatá medaile jde za ryzlink do Znojma

Ekonomika

  10:21
BRNO - Vinaři z České republiky vezou z jedné z největších světových soutěží Decanter World Wine Award 63 medailí. Jednu zlatou medaili doplnilo 17 stříbrných a 45 bronzových. Letos se londýnské soutěže zúčastnilo rekordních 14.896 vín ze 47 zemí. ČTK to dnes řekli zástupci Vinařského fondu.
Bílé víno - ilustrační foto.

Bílé víno - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Zlatou medaili si z červnové soutěže přivezlo vinařství Znovín Znojmo za Ryzlink rýnský 2012 ledové víno. Znovín získal ještě jednu stříbrnou za Tramín červený 2013 výběr z hroznů a jednu bronzovou medaili za Cabernet Sauvignon 2013 pozdní sběr.

Neméně úspěšná byla i další vinařství. Zámecké vinařství Bzenec si přivezlo pět stříbrných a dvě bronzové medaile. Mezi oceněnými je i Vinařství Tomáš Krist nebo Vinařství Josef Dufek.

ČTĚTE TAKÉ

"Decanter World Wine Awards patří svým obsazením mezi největší soutěže vín na světě. Soutěží vín je nespočet, ale je jen několik světových soutěží, jejichž ocenění lze bez váhání považovat za garanci prvotřídní kvality," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. Podle něj medaile nalepené na lahvích proto mohou posloužit spotřebitelům jako spolehlivé vodítko při nákupu vín.

Moravským vinařům se letos mimořádně daří na soutěžích v zahraničí. Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo v dubnu se svým Rulandským bílým 2011 pozdní sběr soutěž této odrůdy s názvem Pinot Blanc du Monde ve Štrasburku. V březnu získal na soutěži Chardonnay du Monde ocenění za nejlepší Chardonnay soutěže Josef Valihrach. Úspěšní byli vinaři z ČR i na americké soutěži San Francisco International Wine Competition.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat