Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČEZ neoprávněně odmítl stovky smluv o přechodu ke konkurenci

Ekonomika

  13:47
ÚSTÍ NAD LABEM - Energetický regulační úřad (ERÚ) dal za pravdu prodejci elektřiny Centropol Energy, který si stěžoval na praktiky společnosti ČEZ. Ta podle Centropolu odmítala uznat 1600 nových smluv zákazníků, kteří chtěli začít odebírat elektřinu od Centropolu. O rozhodnutí úřadu dnes informoval mluvčí firmy Martin Jonáš.

Mluvčí ČEZ Soňa Holingerová řekla, že jejich společnost se k nálezu ERÚ vyjádří, až ho prostuduje. Dodala, že zatím žádné stanovisko jejich společnost od úřadu neobdržela.

Centropol

Centropol působí na trhu s elektřinou od roku 2007, zemní plyn začal nově dodávat na přelomu letošního roku.

Firma loni utržila za prodej elektřiny a zemního plynu 1,1 miliardy korun. V letošním roce očekává tržby za více než dvě miliardy korun a 150 000 zákazníků.

Obchodní ředitel Centropolu Lukáš Pokrupa v tiskové zprávě tvrdí, že z vyjádření ERÚ vyplývá, že například neuvedené či převrácené číslo bydliště zákazníka, údajné chybné datum narození či trvalá adresa, nesouhlasný či nečitelný podpis oproti databázi ČEZ nemohou být důvodem pro zamítnutí přechodu zákazníka k jinému dodavateli elektřiny.

Ze stanoviska ERÚ prý také vyplývá, že pokud se například ČEZ snaží zákazníka přemluvit, aby nepřecházel ke konkurenci, přestože již má déle než měsíc podepsanou novou smlouvu, navádí ho k protiprávnímu jednání.

Čtěte také

Centropol prý nyní ČEZ vyzve, aby své kroky, které jsou i podle stanoviska ERÚ nepřípustné, napravil a podobný postup již neopakoval. "Budeme chtít, aby ČEZ zamítnuté smlouvy uznal a povolil zákazníkům přechod k naší společnosti. Budeme také chtít, aby se ČEZ stanoviskem ERÚ řídil i v budoucnu" uvedl Pokrupa.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat