Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chystáte se na vlak? Přes 30 z nich má po bouřce zpoždění

Slovensko

  11:45
PRAHA - Provoz na železnici se stále nevyrovnal s následky noční bouřky. Ačkoliv tratě jsou s jedinou výjimkou již plně průjezdné, více než 30 vlaků nyní jede se zpožděním větším než půl hodiny. Nejhorší je situace na koridorech z Prahy do Brna a do Ostravy, kde není výjimkou ani dvouhodinové manko. Vyplývá z digitální železniční mapy Babitron.

Mravenec. Nový maskot Českých drah. foto: ČTK

Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka se zpoždění podaří eliminovat nejspíše až v odpoledních hodinách. "Ještě nějakou dobu potrvá, než si to sedne," uvedl Joklík.

Zjistěte si zpoždění vašeho vlaku - ZDE


Nejhůře je na tom vlak EuroCity Avala z Prahy do Bělehradu, který má u Velimi téměř čtyřhodinové zpoždění. Luxusní noční vlak EuroNight z Berlína do Budapešti stojí v Břeclavi se zpožděním 220 minut.

Příklady zpožděných vlaků:

EC Avala (Praha - Bělehrad) - u Velimi 233 min.

R 673 (Praha - Brno) - u Světlé nad Sázavou 141 min.

R 625 Vsacan (Pardubice - Vsetín) - u Zámrsku 229 min.

Ex Mojmír (Praha - Luhačovice) - u Starého Města 80 min.

EC Alois Negrelli (Brno - Hamburk) - u Záboří nad Labem 142 min.

Os 9308 (Kolín - Praha) - u Velimi 99 min.

IC Brněnský drak (Brno - Praha) - u Poříčan 184 min.

R 752 Praha - Františkovi Lázně - u Plzně 115 min.

zdroj: Babitron


Trať na Slovensko je zavřená, s obnovením provozu se počítá nejdříve ve 12:00. České dráhy ostatní soupravy posílají z Břeclavi zpět do vnitrozemí.

Bouřka ve čtvrtečních večerních hodinách ovlivnila železniční provoz v celé zemi v nebývalé míře. Jen ve středních Čechách se během jediné hodiny zastavil provoz kvůli popadaným stromům na 15 místech. Největším problémem bylo uzavření úseku mezi Kolínem a Velimí na hlavním koridoru, uzavřeny byly i možné objízdné trasy.

Podle Joklíkova odhadu musely stovky lidí strávit noc ve vlacích či na nádražích. Nejhorší byla situace v Pardubicích, kde končily všechny vlaky mířící na Prahu. Na některých úsecích se drahám podařilo sehnat náhradní autobusovou dopravu. Ta je nyní potřeba už jen mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví, kde zůstává jediná zavřená trať.

Počasí se na vlakovém provozu nepodepsalo v poslední době poprvé. Mnohem větší škody způsobily nedávno záplavy především na severní Moravě a v jižních Čechách. Od té doby vlaky stále nejezdí na šesti úsecích. V polovině července bouřka na několik hodin zastavila provoz na třech místech na pomezí jižních a středních Čech.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!