25. března 2013 12:31, aktualizováno  13:52 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

Chytré Portfolio je zpět. Investujte a hrajte o 60 tisíc korun

Investiční hra Chytré portfolio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Investiční hra Chytré portfolio |

Dokázali byste se uživit jako investiční expert? Dokážete sestavit ideální akciové portfolio, které bude vydělávat? Potřebujete k tomu investiční strategii, nebo stačí jen štěstí při hře. To vše si můžete bez rizika otestovat v druhém ročníku investiční hry Chytré Portfolio, které server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Burzou cenných papírů Praha a Fio bankou. Ale nejde jen o test. Pokud budete úspěšní, můžete vyhrát až třicet tisíc korun.

Investice do akcií je často jako sázka do loterie. Můžete velmi rychle zbohatnout, nebo o všechno přijít. Proto je důležité vše předem důkladně promyslet. Kam se ale obrátit s žádostí o radu? Kdo dokáže nejlépe určit, kam investovat?

Můžete se spolehnout pouze na sebe, nebo své přátele. Mnoho lidí se řídí podle finančních poradců. Někteří dokonce tvrdí, že opice ze zoologické zahrady dokážou investovat stejně dobře, jako kdokoli jiný. 

Jak se hraje?

  • Vytvořte si portfolio z 1 000 000 Kč
  • Ohodnoťte ostatní portfolia
  • Sledujte vývoj hodnot akcií
  • Desátého července můžete být mezi vítězi

Na první pohled se může zdát, že "Chytré Portfolio" je jen jednoduchou investiční hrou. Soutěžící mají za úkol co nejlépe investovat virtuální jeden milion na tři měsíce do akcií na pražské burze. Následně budou moci sledovat, jak se jim daří ve srovnání s ostatními. Nejúspěšnější investor si odnese výhru ve výši 30 tisíc korun, odměna čeká i na dalších devět nejúspěšnějších hráčů, celkem se hraje o 60 tisíc korun.

Ceny si prohlédněte ZDE

Vstoupit do soutěže a vytvořit si vlastní portfolio můžete do 8. dubna. Hra končí 10. července. Vyzkoušíte, zda ve vás dříme investiční expert?

Přihlásit se do soutěže můžete ZDE 

Lidovky.cz