Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Evropská dcera 'Tvrdíkovy' CEFC loni prodělala 120 milionů korun

Ekonomika

  15:38
PRAHA - Čínská investiční skupina CEFC Group (Europe) Company, která v Česku investovala přes 20 miliard korun, vykázala loni ztrátu 120 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných v Obchodním věstníku.

Jaroslav Tvrdík, zástupce CEFC pro Evropu foto:  Petr Topič, MAFRA

Společnost, která zastřešuje evropské aktivity CEFC, byla oficiálně založena 16. června 2015. Zástupcem skupiny pro Česko je pak podnikatel a nynější šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Hospodářský výsledek za rok 2015 je v souladu se záměrem CEFC vstoupit na český a evropský trh. Společnost CEFC je na začátku svých investičních aktivit v ČR a v Evropě a rozsáhle investuje do rozvoje svého podnikání, plánuje zde působit dlouhodobě a návratnost svých investic očekává ve střednědobém a dlouhodobém horizontu,“ řekl mluvčí CEFC Pavel Bednář.

Skupině CEFC v Česku patří mimo jiné fotbalový klub Slavia Praha a pivovarská skupina Lobkowicz. Investovala také v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media. CEFC plánuje v Česku a ve střední a východní Evropě investovat desítky miliard korun.

Autor: