Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čínští miliardáři si koupili lásku na nejdražším plesu historie

Ekonomika

  13:35
PRAHA - Ekonomický boom vytvořil v největší zemi světa novou skupinu superbohatých Číňanů. Ti se rozhodli vyvrátit rčení, že za peníze si lásku nekoupíš, a před Vánoci uspořádali seznamovací večírek, který byl podle místních médií "vůbec nejdražší čínskou party v historii."
Dívky zpívaly, tančily a snažily se nalézt cestu k osamělým miliardářům v talentové soutěži přímo na plesu. (ilustrační foto)

Dívky zpívaly, tančily a snažily se nalézt cestu k osamělým miliardářům v talentové soutěži přímo na plesu. (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Vstupenka na honosný bál, kde se sešlo 21 čínských miliardářů a 22 svobodných žen, stála 100 000 yuanů (asi 270 tisíc korun).

Každý s přítomných boháčů byl registrovaný v Shaingajské seznamovací agentuře Dolden Bachelors, která pomáhám bohatým Číňanům nalézt jejich lepší polovičky, a která také ples zorganizovala.

"Pro miliardáře je velice náročné potkat ženu, kterou by si chtěli vzít, protože jsou v nejproduktivnějším věku orientovaní především na budování kariéry," vysvětlila záměr agentury její mediální ředitelka Xiao Pu. "Naše agentura jim pomáhá vyfiltrovat vhodné partnerky podle jejich vzhledu, osobnosti, vzdělání, příjmů a rodinného zázemí," vysvětlila Xiao.

Některé ze 22 slečen, které přišly na ples 'ulovit' miliardáře snů, byly také registrovány v agentuře. Další z nich dostaly lístky zdarma,  poté co je vybrali 'hledači lásky' z agentury, nebo je vyhrály na soutěžích krásy, které agentura pořádala.

"Každá z dívek má právo jít svému štěstí naproti," řekla 22letá studentka z Nanjing arts university deníku China Daily. "Chci se jen vyhnout problémům, které mohou přijít poté, co se zamiluji," dodala.

Deník popsal, že dívky, oblečené do nádherných plesových šatů, zpívaly, tančily a snažily se nalézt cestu k osamělým miliardářům v talentové soutěži přímo na plesu.

V současnosti dosáhl počet známých dolarových miliardářů v Číně 130, a kromě Spojených států je tak nejvyšší na celém světě. Podobné plesy se proto začaly pořádat i v jiných čínských městech, jako je Shenzhen.

Podle zástupce seznamovací agentury byl právě tento vánoční ples velice úspěšný - 80 procent návštěvníků šlo další den na schůzky do restaurací či na kulturní akce, které organizovala agentura. "Další páry pak projevily vlastní iniciativu, a tak jim agentura připravila speciální schůzky na míru," dodala Xiao. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!