Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Členové Rady ČT stojí v kauze moderátorky Drtinové za vedením

Média

  10:00
Odvolání moderátorky Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře vyvolalo řadu kritik. Odbory za ním vidí politické tlaky a Martin Veselovský žádá po generálním řediteli vysvětlení. A jak se na to tváří Rada ČT? Server Lidovky.cz se ptal některých členů Rady, zda souhlasí s názorem odborů a zda nabídku nového pořadu považují za povýšení.

Jiří Závozda

Jiří Závozda
"Nic špatného za tím nevidím. Přijde mi normální, že se redaktoři, novináři mění. Podle mě v tom žádné politické tlaky nejsou."

Antonín Bajaja

Antonín Bajaja
"Vydalo se prohlášení, že paní Drtinová bude mít svůj pořad s názvem Interview. Mně se to zdá být jako velmi dobrá nabídka, ale nevím, co za tím stojí. Je to věc managementu. Rada do toho, co televize dělá, nemůže zasahovat. To je proti zákonu o České televizi. Danielu Drtinovou mám velice rád, je mi nesmírně sympatická a myslím si, že z našich moderátorek je to jednička. V tiskové zprávě byly politické tlaky dementovány.

VÍCE O TÉMATU ČTĚTE ZDE:

Jan Prokeš

Jan Prokeš
"Radu máme příští středu. Nemluvili jsme o tom. Paní Drtinová má dostat vlastní exkluzivní pořad, takže já ten odborářský rozruch nechápu. Politické tlaky jsou samozřejmě nesmysl. Já jako člověk, co pracoval v televizi i v médiích, musím říci, že nevím, co z toho je exkluzivnější. Generální ředitel mluvil o nabídce nového pořadu pro paní Drtinovou v čase, který je velmi dobrý, tak já tedy nevím, zda je to pro paní Drtinovou taková újma."

Radek Mezuláník

Radek Mezuláník
"Myslím si, že v kauze nejde o politické ovlivňování, přesto ji však budu nejen sledovat, ale požadovat i vysvětlení. Příčinu stažení Drtinové z nejlepšího pořadu spatřuji v neprofesionalitě managementu a osobně si myslím, že by ji slušela spíše výměna za Václava Moravce."

Dana Eklová

Dana Eklová
"Personální otázky jsou zcela věcí managementu. Nevidím v tom kauzu ani politické tlaky. V každé televizi dochází pravidelně ke změnám na postech moderátorů."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!