Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Coca-Cola napumpuje do Číny čtyři miliardy dolarů

Ekonomika

  13:28
PEKING - Americký nápojový gigant Coca-Cola chce v letech 2012 až 2014 investovat v Číně další čtyři miliardy USD (68,1 miliardy Kč). V uplynulých třech letech největší výrobce nealkoholických nápojů na světě investoval v zemi více než tři miliardy USD. Uvedla to Coca-Cola v dnešním prohlášení.

Coca-Cola foto: Reuters

"Čína je jedním z našich nejdůležitějších růstových trhů na světě," uvedl v prohlášení generální ředitel Coca-Coly Muhtar Kent. "Nová investice je součástí našeho dlouhodobého závazku investovat do inovací, partnerství a portfolia, což nám umožní posílit naši společnost trvale udržitelným a odpovědným způsobem," dodal. Část investice má být podle Kenta použita k rozšíření výrobní linky, infrastruktury a distribučních systémů.

ČTĚTE TAKÉ:

Coca-Cola otevřela v letošním roce v Číně jednu plnírnu a do konce roku se má otevřít ještě jedna a další se má začít stavět. Tři nové závody by měly vytvořit 940 pracovních míst, investice do nich činí zhruba 230 milionů USD. V letech 2009 a 2010 spustilo v Číně provoz pět stáčíren Coca-Coly.

Coca-Cola za pololetí prodala v zemi více než jednu miliardu přepravek. Objem prodeje se tak ve srovnání s obdobím před pěti lety zdvojnásobil.

Nestlé a ostatní nestojí stranou
Přední světové potravinářské společnosti masivně investují v Číně. Doufají, že relativně zdravá ekonomika, která ve druhém čtvrtletí vzrostla o 9,5 procenta, podpoří jejich další růst. V červenci švýcarská společnost Nestlé oznámila převzetí podílu 60 procent ve výrobci cukrovinek Hsu Fu Chi za 1,7 miliardy USD. Předtím Nestlé koupila kontrolní podíl ve zpracovateli potravin Yinlu Food Group.

V zemi také expandují řetězce restaurací s rychlým občerstvením, jako McDonald's, Pizza Hut a KFC, napsaly agentury AP a Reuters.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat