Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČRo spustí v září dětský web a vysílání Rádio Junior

Média

  7:00
PRAHA - Český rozhlas spustí od 3. září hodinový blog Rádio Junior, který se bude vysílat od pondělí do soboty na stanici Český rozhlas 2.
Děti (ilustrační foto)

Děti (ilustrační foto) foto: Shutterstock

ČRo o tom informoval v tiskové zprávě. Od stejného data a pod stejným názvem bude fungovat také web radiojunior.cz Web nabídne dva písničkové streamy, ke kterým se během podzimu přidá třetí stream zaměřený na mluvené slovo. "Chceme využít rodinné stříbro - kvalitní mluvené slovo. V archivu ČRo se ukrývají překrásná díla: vyprávěné příběhy, četby i rozhlasové hry," uvedl Filip Rožánek z ČRo Nová média.

Nový dětský projekt se zaměří na zájmy dětí ve věku od tří do 12 let. "Uvědomujeme si, jak rozdílné zájmy děti mohou mít v rozmezí jen pár let. Pracovně máme cílovou skupinu dětí rozdělenou na čtyři kategorie - na předškolní děti a potom celou základní školu rozdělenou po třech třídách," uvedla vedoucí tvůrčí skupiny pro děti a mládež Zora Jandová.

Podzimní novinky pro děti chystá také internetové rádio Pigy, které v červnu získalo licenci pro regionální vysílání v Děčíně. Na dětské publikum se od příštího roku zaměří také nový kanál České televize s pracovním názvem ČT3. Na mladé rodiny s dětmi se pak soustředí nová celoplošná stanice TV Pohoda, která má plnohodnotný program nabídnout o Vánocích.

Televizi provozuje společnost Pohoda Top Media, kterou spoluvlastní Radim Pařízek a bývalý ředitel TV Nova Vladimír Železný.

Autoři: ,