Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSA mění strategii Click4Sky, ruší jednotnou cenu letenek

Ekonomika

  17:57
PRAHA - Nabídka levných letenek do mnoha evropských destinací, kterou v rámci projektu Click4Sky provozují České aerolinie, dozná od 1. prosince výrazných změn.

Logo ČSA foto: Reprofoto

Cena zpátečních letenek již nebude jednotná za 1,390 korun. Nově se bude cena odvíjet od destinace, termínu a času letu, délky letu, a také poptávky po daných letenkách. "Nový systém odráží aktuální poptávku cestujících a především umožňuje pružně reagovat na veškeré tržní anomálie," uvedl Tomáš Holan, ředitel útvaru Revenue Management Českých aerolinií.

Mluvčí aerolinek Hana Hejsková upozornila, že ceny letenek Click4Sky budou i po změně pro cestující cenově výhodné. "U některých letů mohou být dokonce nižší než dosud," řekla Hejsková. Zdůraznila zároveň, že letenky Click4Sky zakoupené před 1. prosincem jsou platné a jejich cena zůstává neměnná. "Cestujících s již zakoupenými letenkami se změněné ceny nijak nedotknou," řekla Hejsková.

Kromě ceny se mění i počet destinací, které budou České aerolinie v rámci projektu Click4Sky nabízet. Z původních 38 destinací se zvýší  64. Pro zjednodušení systému objednávek budou od 1. prosince propojeny také rezervační portály Click4Sky a Českých aerolinií.

Změnu strategie Click4Sky inicioval nový viceprezident Českých aerolinií pro prodej, marketing a ekonomiku Philippe Moreels.
"Ve své době měl projekt jedné ceny své opodstatnění. Nyní jsme stáli před aktuálním rozhodnutím, kam Click4Sky posunout. Z několika alternativ zvítězila cesta segmentace trhu a změny přístupu k zákazníkům," řekl Moreels.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat