Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSA mění strategii Click4Sky, ruší jednotnou cenu letenek

Ekonomika

  17:57
PRAHA - Nabídka levných letenek do mnoha evropských destinací, kterou v rámci projektu Click4Sky provozují České aerolinie, dozná od 1. prosince výrazných změn.

Logo ČSA foto: Reprofoto

Cena zpátečních letenek již nebude jednotná za 1,390 korun. Nově se bude cena odvíjet od destinace, termínu a času letu, délky letu, a také poptávky po daných letenkách. "Nový systém odráží aktuální poptávku cestujících a především umožňuje pružně reagovat na veškeré tržní anomálie," uvedl Tomáš Holan, ředitel útvaru Revenue Management Českých aerolinií.

Mluvčí aerolinek Hana Hejsková upozornila, že ceny letenek Click4Sky budou i po změně pro cestující cenově výhodné. "U některých letů mohou být dokonce nižší než dosud," řekla Hejsková. Zdůraznila zároveň, že letenky Click4Sky zakoupené před 1. prosincem jsou platné a jejich cena zůstává neměnná. "Cestujících s již zakoupenými letenkami se změněné ceny nijak nedotknou," řekla Hejsková.

Kromě ceny se mění i počet destinací, které budou České aerolinie v rámci projektu Click4Sky nabízet. Z původních 38 destinací se zvýší  64. Pro zjednodušení systému objednávek budou od 1. prosince propojeny také rezervační portály Click4Sky a Českých aerolinií.

Změnu strategie Click4Sky inicioval nový viceprezident Českých aerolinií pro prodej, marketing a ekonomiku Philippe Moreels.
"Ve své době měl projekt jedné ceny své opodstatnění. Nyní jsme stáli před aktuálním rozhodnutím, kam Click4Sky posunout. Z několika alternativ zvítězila cesta segmentace trhu a změny přístupu k zákazníkům," řekl Moreels.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat