Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

ČSA ruší zimní lety do Novgorodu či Permu. Kvůli válce není zájem

Letadlo ČSA na snímku. Česká společnost Smartwings má i spolu s dceřinou ČSA dohromady jen 55 letadel a kvůli koronakrizi sama bojuje o přežití. foto: Lidové noviny

PRAHA - České aerolinie přestanou na zimu létat do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty. Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách společnost eviduje. Spoje tak budou nadále provozovat pouze přes léto.
  13:10

Východní linky českého dopravce pociťují úbytek cestujících především kvůli napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. uvedl internetový deník iDnes.cz.

„Propad v rezervacích na zimu byl takový, že dává smysl létat do těchto destinací jen v letním letovém řádu,“ uvedl podle serveru iDnes.cz. mluvčí ČSA Daniel Šabík.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem budou ČSA do zemí bývalého Sovětského svazu přes zimu provozovat sedm linek. Ve srovnání s loňským rokem ubude zhruba třetina kapacity.

Pokles zájmu cestujících na linkách do Ruska a okolních zemí ve registrují České aerolinie od letošního jara ve spojitosti s bezpečnostní situací na východě Ukrajiny.

V březnu kvůli tomu zrušil spojení do ukrajinské Oděsy. Pokles cestujících na linkách na východ dopravce odůvodnil nedávno oznámené propouštění ve společnosti, které má postihnout třetinu pilotů a bezmála polovinu letušek a stevardů.

Autoři: ,