Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

ČSOB postihl velký výpadek služeb. Nefungovaly platby, bankomaty ani terminály

ČSOB - ilustrační snímek foto: Michal Barák, iDNES.cz

ČSOB postihl v úterý odpoledne velký výpadek služeb. Nefungovaly okamžité platby, bankomaty, platební brány a terminály. Kvůli nefunkčnímu odesílání SMS bylo i omezené internetové bankovnictví. Banka po 16. hodině oznámila, že služby se postupně daří obnovovat.
  16:06aktualizováno  16:27

„Aktuálně neodcházejí SMS, tudíž připojení internetového bankovnictví je funkční v omezeném režimu. Dotčeny jsou bankomaty, platební brány a terminály,“ informovala ČSOB své klienty na sociálních sítích. Nefunkční bylo i call centrum banky.

Pro výběr hotovosti ČSOB doporučila využít bankomaty ostatních bank. Na obnovení služeb intenzivně pracujeme. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za trpělivost, uvedl mluvčí peněžního ústavu Patrik Madle.

„Šlo o krátkodobý výpadek naší sítě bankomatů, platebních terminálů a částečně i internetového bankovnictví. Služby ale pro naše klienty už postupně nabíhají. Příčina byla interní a souvisela nejspíš s výpadkem datového centra. Všechno však ještě analyzujeme,“ řekl mluvčí ČSOB Patrik Madle pro iDNES.cz.

Banka měla ve 14:00 zveřejnit hospodářské výsledky za první čtvrtletí, což kvůli technickým problémům odložila na později.

ČSOB je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.

Autor: