Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSSD se distancuje od Mládka. Sliby prý hodlá plnit

Ekonomika

  10:43
PRAHA - Sociální demokraté se v sobotu ostře ohradili proti tvrzením svého rozpočtového experta Jana Mládka, který v rozhovoru pro LN uvedl, že o reálných škrtech ve státním rozpočtu začnou politické strany včetně ČSSD hovořit až po volbách.

Zleva předseda ČSSD Jiří Paroubek, pražský zastupitel Karel Březina a ekonomický expert Jan Mládek foto: ČTK

"Ohrazujeme se proti článku LN ČSSD: Pravdu vám řekneme až po volbách, který se snaží navodit dojem, ze ČSSD nemyslí své volební sliby v oblasti státních výdajů vážně," stojí v prohlášení, které podepsal vedoucí propagační sekce strany Petr Dimun.

Podle něj Mládek listu neposkytl rozhovor jako šéf národohospodářské komise ČSSD, ale jako soukromá osoba. "Předně, Jan Mládek v rozhovoru pro LN vystupoval sám za sebe a neprezentoval tak stanovisko, které by bylo projednáno s kýmkoliv ve vedení ČSSD," stojí v tiskové zprávě, kterou lze nalézt na internetových stránkách ČSSD.

V další části zpráva obsahuje osobní útoky na autory rozhovoru. "Ostře se však ohrazujeme proti závěrům LN, které jsou pouhou spekulací autorů článku Jaroslava Plesla a Lenky Zlámalové, kteří nezapřeli svoji fabulační schopnost a pravicovou politickou preferenci," napsal Dimun, který dříve pracoval jako poradce předsedy pravicové strany Unie svobody-DEU.

Mládek v rozhovoru pro LN uvedl, že po letošních volbách bude muset každá vláda ušetřit minimálně čtyřicet miliard korun. "Nejdřív se nějakým způsobem uplácá snížení o čtyřicet miliard. Tam podtrhávám slovo uplácá, protože z toho není úniku, ať už bude vláda jakákoli," řekl Mládek. Na přímý dotaz, kde a jak chce ČSSD tyto peníze získat, pak řekl, že "konkrétní rozpočtové škrty přece každá vláda předloží v srpnu 2010".

ČSSD však trvá na tom, že před veřejností nic netají. "Chceme proto veřejnost ubezpečit, že ČSSD své předvolební sliby považuje za své závazky a hodlá je naplnit. Cílem ČSSD je primárně obnovit ekonomický růst, následně snižovat schodek státních financí a nadále udržet koncept efektivního sociálního státu," stojí ve zprávě.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat