Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT chce omluvu od Věcí veřejných za rozhovor s Voldánovou

Ekonomika

  17:09
PRAHA - Česká televize bude požadovat omluvu a vysvětlení od časopisu strany Věci veřejné Pražan za použití fotografie a rozhovoru s moderátorkou zpravodajství Jolanou Voldánovou.

Jolana Voldánová foto: Česká televize

Na titulní stranu časopisu a rozhovor s moderátorkou veřejnoprávního média upozornila konkurentka Věcí veřejných - předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková.

V rozhovoru podle ní Voldánová "jasně straní lídrovi strany Věci Veřejné a navíc časopis obsahuje foto moderátorky zpravodajské relace z archivu ČT".

Bobošíková tvrdí, že časopis je důkazem, že televize není nestranná, a to krátce před volbami. Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy redaktor časopisu udělal rozhovor s Voldánovou minulý rok a moderátorce neřekl, že titul je úzce spjat s politickou stranou.

"Myslela, že jde o rozhovor pro regionální periodikum," řekl Šticha ČTK s tím, že všichni zaměstnanci zpravodajství dodržují omezení, která se týkají prezentace politických stran.

Bobošíková: ČT není nestranná

"Když jsem rozhovor poskytovala, neměla jsem bohužel nejmenší tušení, že je spojován s nějakou politickou stranou. Neupozornil mě na to ani autor článku, ani nikdo z redakce. Naopak ze slov redaktora jsem pochopila, že jde o rozhovor pro časopis o Praze a pro obyvatele první městské části," uvedla později Voldánová v tiskové zprávě ČT

Za podraz nejen na ni, ale na celou Českou televizi označila fakt, že časopis vydal půl roku starý rozhovor krátce před volbami.

Podle Bobošíkové, která se v minulosti ucházela o vedení České televize, rozhovor s Voldánovou v časopise jasně potvrzuje, že že Česká televize není nestranná.

"Už se nedivím, že lídr Věcí veřejných dostane prostor například v nedělních Otázkách Václava Moravce, zatímco Suverenita, kterou vedu do voleb, nikoliv," uvedla v tiskové zprávě. Televize tyto spekulace považuje podle tiskové zprávy za "neseriózní a neopodstatněné".

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat