Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT v úterý vypne DVB-T vysílání ze dvou vysílačů na Černé hoře a Mezivratech

Ekonomika

  13:41
Praha - Česká televize v úterý před půlnocí vypne televizní vysílání ve standardu DVB-T z vysílačů na východočeské Černé hoře a středočeských Mezivratech u Votic. Od středy bude signál veřejnoprávní TV v těchto lokalitách dostupný jen v novém formátu DVB-T2, což znamená potřebu televizoru vybaveného příslušným tunerem nebo set top boxu. Vyplývá to z informací ČT.

Přechod na novější standard vysílání DVB-T2. foto: Nordic Telecom

Společně s velkými vysílači ukončí podle serveru Televizníweb.cz vysílání i deset návazných dokrývačů, což se dotkne i Táborska na jihu Čech, Králík a okolí v Pardubickém kraji, Ledče nad Sázavou na Vysočině, ale o signál přijdou i diváci v Libereckém kraji, kteří přijímají Českou televizi ve standardu DVB-T z krkonošské Černé hory. Kavčí hory tak završí druhou fázi přechodu na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2.

Signál programů ČT ve standardu DVB-T se odmlčí minutu před půlnocí. Komerční programy budou ve všech dotčených lokalitách ve vysílání DVB-T pokračovat, ale jen dočasně.

Ve středu pak přestanou komerční televize vysílat v DVB-T v Praze. Do konce měsíce bude v hlavním městě fungovat přechodová síť, která má přechod na DVB-T2 zjednodušit. Diváci, kteří jí využívají, tak budou mít víc času na přeladění na konečné frekvence na svých přijímačích.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...