Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT potěšila fanoušky, při přenosech z MS ztlumila vuvuzely

Ekonomika

  11:00
PRAHA - Česká televize začala při přenosech z fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice tlumit zvuk vuvuzel. V tiskové zprávě uvedla, že od pondělí nasadila do vysílání speciální filtr, který do značné míry potlačuje nepřetržitý monotónní zvuk populárních fanouškovských trumpet.
Zákaz vuvuzel, ilustrační foto

Zákaz vuvuzel, ilustrační foto foto: Reuters

Televizní diváci si od počátku šampionátu na obtěžující hukot při zápasech houfně stěžovali. Troubení tisíců plastových trumpet je na jihoafrických stadionech snímáno ruchovými mikrofony a často zcela přehlušuje ostatní zvuky.

Své zvukové filtry už zdvojnásobila společnost Host Broadcast Services, která vyrábí přenosy z fotbalového mistrovství světa. HBS zároveň vyzvala televizní společnosti, aby komentátoři místo svých mikrofonů používali její "headsety", které jsou při filtrování zvuku efektivnější. Protože by diváci kvůli těmto opatřením mohli na druhu stranu přijít o část zápasové atmosféry, zvýšila HBS citlivost mikrofonů zachycujících zvuk míče, aby tak ztrátu vyvážila.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.