Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT potěšila fanoušky, při přenosech z MS ztlumila vuvuzely

Média

  11:00
PRAHA - Česká televize začala při přenosech z fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice tlumit zvuk vuvuzel. V tiskové zprávě uvedla, že od pondělí nasadila do vysílání speciální filtr, který do značné míry potlačuje nepřetržitý monotónní zvuk populárních fanouškovských trumpet.
Zákaz vuvuzel, ilustrační foto

Zákaz vuvuzel, ilustrační foto foto: Reuters

Televizní diváci si od počátku šampionátu na obtěžující hukot při zápasech houfně stěžovali. Troubení tisíců plastových trumpet je na jihoafrických stadionech snímáno ruchovými mikrofony a často zcela přehlušuje ostatní zvuky.

Své zvukové filtry už zdvojnásobila společnost Host Broadcast Services, která vyrábí přenosy z fotbalového mistrovství světa. HBS zároveň vyzvala televizní společnosti, aby komentátoři místo svých mikrofonů používali její "headsety", které jsou při filtrování zvuku efektivnější. Protože by diváci kvůli těmto opatřením mohli na druhu stranu přijít o část zápasové atmosféry, zvýšila HBS citlivost mikrofonů zachycujících zvuk míče, aby tak ztrátu vyvážila.

Autoři: ,

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat