Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČT propouští ve velkém, přesto si pořídila fotky vedení za 100 tisíc

Média

  20:22aktualizováno  21:22
PRAHA - Vedení České televize investovalo sto tisíc korun do nových portrétních fotografií od známého profesionálního fotografa celebrit Jakuba Ludvíka. Snímky se ve čtvrtek objevily na stránkách České televize.

Jiří Janeček, generální ředitel. foto: Česká televize.

Nafotit se od Ludvíka nechalo několik členů managementu, mezi nimi generální ředitel Jiří Janeček, ředitelka programu Kateřina Fričová nebo ředitel zpravodajství Milan Fridrich.

Management si fotografie objednal v době, kdy prochází největší proměnou, razantně mění řízení a chystá se propouštět ve velkém. S organizačními změnami se odhaduje, že by z televize mělo odejít zhruba 300-500 zaměstnanců. Na zalátání děr v rozpočtu chce ČT použít i peníze z prodeje nemovitého majetku. Rozprodej se údajně bude v první řadě týkat pozemků na Kavčích horách a v Podolí, za které by ČT měla získat desítky milionů korun.

Více čtěte:

Známý profesionální fotograf nemusel kvůli "nízké" odměně oficiálně procházet výběrovým řízením.Do ceny bylo podle mluvčího České televize Ladislava Štichy zahrnuto samotné fotografování, příprava interiéru, úprava a zpracování výsledných snímků.

Nové fotografie vznikly údajně kvůli novinářům, kteří nebyli s předchozími nekvalitními snímky spokojení.

Kateřina Fričová, ředitelka programu.

Ludvík se proslavil fotografiemi celebrit. Mezi jeho klienty patřili Karel Gott, Livie Klausová, Diana Kobzanová nebo Tereza Maxová. Pro veřejnoprávní televizi Ludvík nepracuje poprvé, v roce 2006 pro ni vytvořil kalendář.

Rada ČT v polovině ledna televizi schválila rozpočet na letošní rok ve výši 7,3 miliardy korun, o 18 milionů nižší než v roce 2009. Růst nákladů však za nezměněných podmínek způsobí, že se rozpočet televize na přelomu let 2011 a 2012 spadne do ztráty. Rada také odsouhlasila měsíční plat generálního ředitele ve výši 231 tisíc korun, který je odměnou za Janečkovu práci v posledním čtvrtletí roku 2009. Průměrný měsíční plat zaměstnanců České televize pro letošní rok je 35 239 Kč.

Autor: