Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČT se už Olmerem soudit nechce

Média

  12:10
Spor, který se zjara rozhořel mezi Českou televizí a režisérem Vítem Olmerem, pravděpodobně brzy skončí smírem mimo soud. Za ostrá slova o špatných poměrech ve veřejnoprávní instituci a jejím přístupu k původní televizní tvorbě, která Olmer pronesl v květnovém rozhovoru pro Reflex, už vedení ČT nebude požadovat omluvu a sto tisíc korun.

Vít Olmer foto: Alžběta Jungrová, Lidové noviny

„Proběhlo jednání mezi právními zástupci ČT a Víta Olmera o smírném mimosoudním řešení. Dohoda by měla být podepsána hned na počátku příštího roku,“ sdělil LN mluvčí televize Ladislav Šticha. Potvrdil to i Vít Olmer.

Olmer kromě jiného tehdy kritizoval, že dramaturgové hrané tvorby sami také píší látky pod pseudonymy a navzájem si je schvalují. V tomto kontextu se zmiňoval o šéfovi dramatické tvorby Ivanu Hubačovi.

Programová ředitelka ČT Kateřina Fričová již řešila, aby ke střetům zájmů nedocházelo. „Dramaturg se musí rozhodnout, jaké práci se chce věnovat. V tom smyslu jsem mluvila i s Ivanem Hubačem. Mé důvody přijal a rozhodl se, že chce zůstat v centru dramatické tvorby,“ řekla Fričová LN v listopadu.

Autor: