Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČT začala šetřit. Snižuje počet ředitelů a ruší štáb v Bruselu

Média

  14:35
Generální ředitel veřejnoprávní televize Jiří Janeček předložil kontrolní radě první plány, jak v ČT ušetřit. Od listopadu snižuje počet pracovníků na prvním stupni řízení ze 13 na 10, podle Janečka jich bude méně než na některých komerčních stanicích.

Jiří Janeček foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Šéf televize to dnes uvedl na schůzi Rady ČT. Jak Jiří Janeček na dotaz LN upřesnil, na nižší pozice tak přejde ředitel vnějších vztahů Roman Bradáč, ředitel pro strategický rozvoj Pavel Krumpár a vedoucí právního úseku Vladimíra Vocetková.

Nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku přijdou o místo desítky zaměstnanců ze současných necelých tří tisíc. "Zhruba do 1. 4. se sníží počet zaměstnanců o 120, zase to není konečný stav," uvedl Jiří Janeček s tím, že restrukturalizace bude pokračovat.

Rušit se budou mimo jiné redaktorská místa, například některých zahraničních zpravodajů. "K 1. 3. zrušíme štáb v Bruselu, k 1. 7. ukončíme zpravodajský post ve Vídni," přiblížil Janeček. Přál by si naopak vytvořit zpravodajský post na Blízkém Východě.

Šetří se i na jiných místech. "Od 1. 11. jsem odebral všem manažerům na prvním stupni řízení manažerské vozy. Intenzivně také snižujeme náklady na služební cesty. A zahájil jsem s odbory diskusi o možné zmrazení mezd na příští dva roky," doplnil Janeček.

Řízením restrukturalizace pověřil Janeček dosavadního externího manažera digitalizace České televize Pavla Hanuše. "Stane se naším zaměsnancem, stane se jím od 1. 10.," řekl ředitel Janeček. Podle jeho slov bude mít Hanuš "těsnou vazbu" právě na generálního ředitele, povede nově ustavenou "restrukturalizační kancelář".

Jak řekl Pavel Hanuš, neznamená to ale pracovníky navíc, podobně jako v projektu digitalizace budou příslušné úkoly ad hoc plnit stávající zaměstnanci ČT.

Autor: