Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prima má licenci na nový kanál. Prima Zoom se zaměří na dokumenty

Média

  15:54aktualizováno  17:45
PRAHA - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání společnosti udělila licenci k jeho provozování prostřednictvím pozemního digitálního vysílání a družice. Prima Zoom nabídne dokumentární program zaměřený na filmy, seriály či magazíny.

Logo Prima ZOOM foto: Reprofoto

Licence na nový program, který rozšíří nynější stanice Prima Family, Prima Cool a Prima Love, je udělena na 12 let. Prima Zoom může vysílat celý den při minimálním limitu 15 hodin denně.

"Nová celoplošná televize bude určena všem, které baví zblízka poznávat zajímavá místa, lidi i příběhy," nastínil programové zaměření Prima Zoom generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Další informace o vysílacím schématu i termínu zahájení vysílání se veřejnost dozví s dostatečným předstihem, dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Prima Family letos v pololetí dosáhla podle údajů Asociace televizních organizací téměř 18procentního podílu na sledovanosti. Podíl Prima Cool a Prima Love byl necelé čtyři, respektive 2,22 procenta.

Novou stanici spustila letos také TV Nova, která v červenci zahájila vysílání programu fanda zaměřeného na mužské publikum. Nový kanál komerční jedničky byl měsíc dostupný jen přes kabel a satelit, od srpna vysílá pozemně v multiplexu 4. V něm začala v červnu vysílat také nová rodinná televize Pohoda, která má plnohodnotný program nabídnout o Vánocích. V říjnu v multiplexu 3 začala vysílat nová TV Pětka.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat