Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hájek a spol. volají po ideovém bojkotu piva. Staropramen je prý 'teplý'

Ekonomika

  16:02aktualizováno  17:37
PRAHA - Iniciativa D.O.S.T. vyhlásila bojkot pivu Staropramen. Smíchovský pivovar totiž podpořil letošní festival Prague Pride zaměřený na homosexuální tematiku. Podle hnutí blízkého bývalému prezidentovi Klausovi festival „podkopává základy lidské společnosti“. Pivovar bojkot označil za „smutný až zarážející“.

Účastníci shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí" protestovali proti duhovému pochodu hrdosti homosexuálů foto: ČTK

Staropramen patří mezi hlavní partnery festivalu, proti kterému konzervativní Akce D.O.S.T. každoročně protestuje. Ve čtvrtečním prohlášení tak předseda sdružení Michal Semín vyzval všechny své příznivce, aby tuto značku bojkotovali.

„Náš důvod není konzumní, nýbrž ideový. Vedení pivovaru se rozhodlo podpořit homosexualistický festival Prague Pride, čímž se demonstrativně postavilo na stranu kulturní revoluce, podkopávající samotné základy lidské společnosti,“ píše se v prohlášení podepsané Semínem a místopředsedou hnutí Petrem Bahníkem.

Akce D.O.S.T. vyzvala k bojkotu piva Staropramen.

Výzva je doplněna transparentem „Nepiju teplý pivo! Nepiju Staropramen!“. Pivovar se k tomuto bojkotu vyjadřovat nechce. „Jako pivovar podporujeme během roku desítky akcí různého typu. Je smutné až zarážející číst v dnešní době ideologická prohlášení tohoto typu hovořící o spoluvinících procesů. Více toto prohlášení nebudeme komentovat,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Staropramenu Petr Barvík.

Akce D.O.S.T. sympatizuje s politikou bývalého prezidenta Václava Klause, jenž hnutí několikrát podpořil. V červnu Klaus na setkání hnutí vystoupil s projevem (ČTĚTE: Klaus vyzval politiky: odeberte politiku z rukou pánů v kuklách), v minulosti se také zastával bývalého náměstka ministra školství a člena D.O.S.T. Ladislava Bátory.

ČTĚTE TAKÉ:

Předloni reagoval svérázným způsobem na pochod homosexuálů také tehdejší Klausův tajemník Ladislav Jakl. Se svými přáteli z Aliance P.I.V. vymyslel první české homosexuální pivo BuQičák.

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat