Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další trestní oznámení na Sexy výhru: diváci nemohli v soutěži vyhrát

Ekonomika

  16:08
PRAHA - Teleshoppingová a reklamní televize Active TV čelí trestnímu oznámení, které podala Rady pro rozhlasové a televizní kvůli údajnému podvodu, když soutěžící v nočním výherním pořadu Sexy výhra nemohli za správnou odpověď získat slibovanou výhru.

Noční výherní pořad Sexy šance na televizi Pětka. foto: Reprofoto

Server Lidovky.cz už dříve informoval o trestním oznámení na pořad Sexy výhra, který běžel na zaniklé televizi Stil i o pochybné soutěži Sexy šance na rovněž zaniklé televizi Pětka. ČTĚTE VÍCE

Diváci s vidinou peněžité výhry mohli v pořadu Sexy výhra volat odpovědi na hádanku týkající se přesouvání zápalek. Očekávaná odpověď, za kterou by volající dostal odměnu, ale podle rady neodpovídala původnímu zadání hádanky.

"Přesunutím dvou sirek v čísle 6856 lze totiž získat například číslo 1E956, což je výsledek vyšší než provozovatelem uvedená správná odpověď 1E656. Tím docházelo k možnému podvodu na divácích, neboť ti nemohli správným zodpovězením hádanky získat slibovanou výhru," vysvětlila rada. Dodala, že soutěžní hovor je zpoplatněn cenou 90 Kč za minutu.

Správná odpověď je 28E9.

Ukázka z rébusu pořadu Sexy šance: správná odpověď je 28E9.

Celoplošná televize Active TV začala vysílat letos v dubnu. Nová stanice se zaměřuje na zábavu a přímý prodej. "Formáty Active TV jsou postaveny na třech základních pilířích - interaktivitě, možnostech výhodného nákupu a kombinaci zábavy s informacemi," uvedla při jejím spuštění výkonná ředitelka Active TV Renata Pešková. Vyjádření televize k trestnímu oznámení ČTK shání.

Autoři: ,