Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DDB Brasil přiznala autorství kontroverzní reklamy

Ekonomika

  15:06
Po počátečním mlžení agentura DDB Brasil přiznala, že opravdu stojí za kontroverzní kampaní "Tsunami", která vzbudila začátkem září internetové pozdvižení. Současně však uvedla, že nikdy neschválila zveřejnění spotu "Letadla", v němž nechala stovky letadel zaútočit na World Trade Center.

Odkazovat v reklamě na 11. září stále provokuje.

Prezident agentury DDB Brasil Sergio Valente vydal minulý týden prohlášení, v němž se omluvil za rozšíření reklamy pro Světový fond na ochranu přírody. Reklama poukazovala na sílu přírody tím, že srovnávala počet obětí útoku z 11. září 2001 a ničivé vlny tsunami z roku 2004, přičemž mnohonásobně vyšší počet mrtvých kvůli tsunami demonstrovala tak, jakoby na Světové obchodní centrum nezaútočila dvě, ale stovky letadel.

Reklamu už ostře odmítl samotný fond, který podle prohlášení svých představitelů nikdy neschválil její výrobu ani zveřejnění.

Šéf DDB Brasil uvedl, že tisková podoba kampaně se objevila jen jednou v San Paulu a její video verze neměla být zveřejněna vůbec. Brazilský reklamní časopis Meio & Mensagem však zveřejnil přihlášku DDB Brasil na letošní mezinárodní festival reklamy v Cannes - Cannes Lions, kde obě verze kampaně figurovaly.

David Lubars, předseda kategorie filmové reklamy letošního ročníku Cannes Lions a šéf reklamní sítě BBDO pro Severní Ameriku, už vydal prohlášení, že pokud se takový spot do Cannes opravdu hlásil, "on osobně ho neviděl".  "Muselo to být pravděpodobně vyřazené hned v prvním kole," uvedl Lubars.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat