Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festival Out of Home přivedl děti bez rodiny do Lidových novin

Ekonomika

  13:43
PRAHA - Redakce Lidových novin přivítala děti z dětských domů. Během šestého ročníku festivalu Out of home si mohly vyrobit titulní stranu novin.

Kamila Klausová provedla děti z dětských domovů redakcí LN foto:  František Vlček, Lidové noviny

"Když jsme před šesti lety zakládali festival Out of home, věděli jsme, že bychom rádi pořádali akci, která je bude bavit, ale zároveň nabídne něco navíc," popsala organizátorka festivalu Out of Home Klára Chábová. Do redakce LN proto v sobotu zavítaly děti dětského domovu v Plané, v Aši a v Horní Čermné. Společně s editorkou Kamilou Klausovou a šéflayoutérem Petrem Hlouškem vyrobily titulní stranu.

Kromě informací o redakci se děti také svěřily, jaké plány mají do budoucna. "Po škole bych chtěl dělat sociálního pracovníka," napsal šestnáctiletý Jan Vyhnálek na titulku dětí z domova v Plané. Stejně jako on, odpovídali i další "návštěvníci" na otázku, v čem by se měli zlepšit, aby mohli dělat vysněné povolání. Letošnímu ročníku totiž vládlo přísloví Když se chce, všechno jde.

Kromě výroby novin se děti seznámily s prací filmaře, kde jim byl průvodcem herec Vojta Kotek, zahrály si i na módní návrháře pod dohledem Liběny Rochové nebo spisovatele společně s autorkou Radkou Denemarkovou. Mezi další profese, které si děti vyzkoušely, patří kriminalista, volejbalista, hasič, break dancer, architekt, aranžér, maskér, ilustrátor, kostymérka a jiné.

Letošní novinkou bylo stanoviště Finanční plánování, které absolvují děti od 17 let. „Vybrali jsme z týmů nejstarší děti, pro které  jsme připravili hru zaměřenou na finanční plánování. Měla jim rozšířit obzory v této oblasti. Čeká je odchod do reality a získané informace by jim mohly pomoci do rozjezdu,“ doplňuje organizátorka Klára Chábová.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat