Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Developer CTP zaznamenal rekordní růst a chystá expanze

CTP park Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CTP park Ostrava | foto: CTP

PRAHA Největší průmyslový developer ve střední a východní Evropě CTP i v loňském roce potvrdil svoji pozici, když zaznamenal meziroční růst o 15%. Paradoxně tomu pomohla koronavirová pandemie, protože růstu pomohl výrazný nárůst e-commerce a s tím spojená poptávka po logistických službách. CTP v současnosti působí v sedmi zemích a nyní se chystá do Rakouska, první západoevropské země.

„Z obchodního hlediska to byl jeden z nejlepších roků v historii CTP. Navzdory celosvětové pandemii se nám podařilo výrazně rozšířit naše aktivity. S rokem 2020 dosáhlo CTP 22 let nepřetržitého, ziskového organického růstu. Počítáme s tím, že naše portfolio letos výrazně přesáhne 7 milionů metrů čtverečních. CTP je tím pádem na dobré cestě k dosažení 10 milionů metrů čtverečních pronajímatelné plochy do konce roku 2023,“ říká Remon Vos, zakladatel a generální ředitel CTP.

Developer chce nadále posilovat svou pozici na trhu, a to masivními investicemi do Polska, kde chce investovat přes 5 miliard korun do výstavby nových logistických parků, jejichž část se začne stavět už v prvním čtvrtletí letošního roku. Areály CTP mají dohromady rozlohu 6,3 milionů metrů čtverečních, do konce roku chce společnost dosáhnout na 7 milionů metrů čtverečních pronajímatelné plochy, do konce roku 2023 dokonce na 10 milionů metrů čtverečních.

CTP park Brno
V roce 2017 společnost vyhlásila mezinárodní soutěž CTP Art Wall, oslovila více...

„Přes 80 % nových smluv uzavíráme se stávajícími nájemci, kterých je více než 700. Naše nájemní smlouvy nyní podle indikátoru WAULT vykazují hodnotu 6,0. Zároveň neustále rozšiřujeme objem pozemků určených k zástavbě, abychom vždy měli jistotu, že jsme připraveni podpořit expanzi našich klientů, a to jak v lokalitě, kde si CTPark aktuálně pronajímají, tak v nových regionech,” vysvětluje Richard Wilkinson, finanční ředitel a zástupce generálního ředitele CTP.

„Ať už naši klienti expandují kamkoliv, vždy těží z dosahu naší sítě průmyslových nemovitostí, která jim umožňuje růst v lokalitách, kde to potřebují, a profitovat tak z dlouholetého partnerství s CTP,” dodává Wilkinson.

Další expanzi chce kromě zisku z minulých let CTP financovat skrz zelené dluhopisy. První dvě emise proběhly loni na podzim v celkovém objemu 1 miliardy eur (necelých 26 miliard korun) a od té doby se úspěšně obchodují.

„Výkon našich zelených dluhopisů je opravdu působivý – dluhopisy se splatností v roce 2025 se obchodují s výnosem kolem 0,8 %. Naše náklady na dluh u stávajících bankovních půjček oproti tomu dosahují až 2,1 %,“ doplňuje Jan-Evert Post, Head of Funding & Investor Relations v CTP.

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!