Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do afghánské televize zamíří pořad Afghánistán má talent

Ekonomika

  7:00
KÁBUL - Na televizní obrazovky ve válkou sužovaném Afghánistánu od letošního října zamíří místní verze talentového zábavného pořadu Afghánistán má talent. Na vysílání světově úspěšné show, která je dílem britského producenta Simona Cowella, získala opci národní televizní stanice 1TV.
Sledování televize (ilustrační foto)

Sledování televize (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Od pádu režimu hnutí Taliban, který v letech 1996 až 2001 v zemi zakazoval zábavu včetně hudby a filmů, už se na obrazovky afghánské televize dostaly místní verze takových západních pořadů, jako je American Idol nebo The Voice.

"Je to nová show, která už byla úspěšná v jiných zemích na celém světě," řekl agentuře AFP ředitel stanice 1TV Fahím Hášimí. "Afgháncům nabídne příležitost předvést svůj talent. Takové pořady potřebujeme, abychom na obrazovku přivedli nadané Afghánce," dodal.

Nejúspěšnějším pořadem je místní adaptace soutěže American idol

Afghánská hvězda - místní adaptace soutěže American Idol - je jedním z nejúspěšnějších pořadů, jaké afghánská televize vysílá; od premiérové řady v roce 2005 už se v hlavním vysílacím čase soutěž zopakovala osmkrát.

Soutěž Got Talent už se vysílala ve více než 50 zemích. Na českých a slovenských obrazovkách se objevila pod názvem Česko Slovensko má talent; zatím se odvysílaly tři série.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat