Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do čela české softwarové firmy ISFG nastoupila Ivana Hančíková. Chce pomoci veřejné správě

Ekonomika

  12:25
PRAHA - Novou šéfkou české softwarové firmy Information Systems Factory Group (ISFG) se stala Ivana Hančíková, vrcholová manažerka, která dříve působila v oblasti IT ve firmách AVG, RWE a různých start-upech. Jejím hlavním cílem je rozvíjet open-source programy pro veřejnou správu a nahrazovat jimi zastaralé systémy z 90. let.

Ivana Hančíková, vrcholová manažerka. foto: ISFG

Budování nových projektů od úplného základu si Hančíková vyzkoušela už jako podnikatelka. Oděvní značku a e-commerce platformu POSHme.cz úspěšně rozvíjela 2,5 roku a následně ji prodala novému investorovi. Úřady s probíhající digitalizací budou podle ní díky platformě s otevřeným zdrojovým kódem mnohem lépe připravené na budoucnost. „Pokud je platforma otevřená, je mnohem snadnější ji připojit na již existující systémy, nebo nad ní postavit nové open-source řešení,“ popsala nová ředitelka, která hodlá spolupracovat se start-upy, se kterými má sama zkušenosti.

Vyvolená Ivana Hančíková.

Například start-up MycroftMind zaměřený na umělou inteligenci se pod jejím vedením podílel v katarském městě Lusail na největších Smart cities projektech na Blízkém východě. V celosvětové soutěži EDP Open Innovations vyhlašované v Lisabonu energetickým holdingem EDP se dokonce firma v čele s Hančíkovou v roce 2018 umístila v TOP 10 nejinovativnějších společností z celého světa.

Hančíková dříve působila také v nadnárodním energetickém koncernu RWE (dnes Innogy) či výrobce antivirových programů AVG (dnes AVAST), kde se postupně vypracovala na ředitelku globálního ICT s ročním rozpočtem 10 milionů dolarů a týmem čítajícím až 100 lidí v 15 zemích světa.

ISFG je česká softwarová společnost zaměřená na vývoj chytrých open-source řešení a digitalizaci firem i subjektů veřejné správy. Svým klientům pomáhá provádět digitalizaci účelně a efektivně pro využití v praxi. ISFG v červenci roku 2020 úspěšně uvedla na trh první open-source elektronickou spisovou službu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat