Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do Česká vstoupil pátý největší výrobce telefonů na světě. Čínská značka Vivo si připsala několik prvenství

Ekonomika

  11:26
PRAHA - Na český trh vstoupil pátý největší světový výrobce chytrých telefonů Vivo. Mobily bude čínský výrobce prodávat prostřednictvím sítí Alza.cz, CZC.cz, Mall.cz, Datart, Electroworld, Mobil Pohotovost a Space. V blízké budoucnosti plánuje počet partnerských prodejců navýšit. Firma to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

Mobil značky Vivo. foto: Vivo

Vivo přišla do Evropy loni na podzim. Ročně vivo prodá 111 milionů chytrých telefonů. Do Česka vstupuje s modely Y70, Y20s a Y11s s cenami od 3299 Kč.

Čtvrtý velký mobilní operátor v Česku nebude, vyplývá z výsledků aukce telekomunikačního úřadu

Značka si připsala několik technologických prvenství. V roce 2012 společnost představila model vivo X1, úplně první chytrý telefon se specializovaným hi-fi čipem. O dva roky později s modelem vivo X5Max o tloušťce 4,75 milimetru překonala rekord nejtenčího chytrého telefonu své doby. V roce 2018 vivo představilo vivo NEX, které bylo nejen prvním chytrým telefonem s technologií snímání otisku prstu umístěným na displeji, ale také prvním skutečně bezrámovým chytrým telefonem s vyskakovací selfie kamerou.

V Česku působí i další čínští výrobci mobilních telefonů, například Xiaomi, Huawei nebo Honor. Ročně se v tuzemsku prodá zhruba 4,5 milionu telefonů. Nejprodávanějšími značkami na trhu jsou Samsung, Xiaomi a Apple.

Autor: