Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Do Chorvatska jelo v létě s RegioJetem přes 60 tisíc lidí. Většina spojů byla kompletně vyprodaná

Radim Jančura vypravil 30.06.2020 první vlak do chorvatské Rijeky. foto:  Petr Topič, MAFRA

Brno - Více než 60 000 cestujících z České a Slovenské republiky využilo v létě pro dopravu do Chorvatska a zpět vlaky společnosti RegioJet. V červenci a srpnu jezdily vlaky denně v každém směru, v září třikrát týdně. Průměrná obsazenost byla více než 90 procent při kapacitě 500 až 560 cestujících na spoj. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.
  15:19

„Spoje do Chorvatska se z hlediska poptávky staly naší nejúspěšnější novou trasou. Poprvé jsme vypravili spoje, které po trase projížděly pěti zeměmi a poprvé jsme úzce spolupracovali se státními dopravci, a to v Chorvatsku a Slovinsku,“ řekl Ondrůj.

Radim Jančura vypravil 30.06.2020 první vlak do chorvatské Rijeky. Veze v něm...
Radim Jančura vypravil 30.06.2020 první vlak do chorvatské Rijeky. Veze v něm...

První spoj na trasu Praha - Brno - Bratislava - Lublaň - Rijeka vyjel 30. června. Poslední odjede z nádraží v chorvatské Rijece tuto sobotu. „Naprostá většina spojů směřujících do chorvatské Rijeky odjela z Prahy kompletně vyprodaná. Přibližně polovina cestujících pak využila v Rijece návazné autobusy, které rozvážely cestující do třicítky nejpopulárnějších destinací,“ dodal Ondrůj.

S ohledem na vysoký zájem začal RegioJet již s přípravou vlakového spojení na příští rok. S provozem spojů zatím počítá od května.

Přímý spoj do Chorvatska v minulosti nabízely také České dráhy. V letech 2003 až 2009 to byl přímý vlak s přepravou aut z Prahy do Splitu. Po roce 2009 do roku 2017 pak provozovaly v letní sezoně přímý lůžkový vůz v trase Praha - Split a také Praha - Bar. 

„Provoz autovlaku jsme ukončili z ekonomických důvodů. V případě zrušení jednotlivých přímých vozů šlo o důsledek změn trasy vlaků, které nyní neumožňují vedení přímých vozů mezi Českou republikou a Jadranem,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat