Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Do Chorvatska jelo v létě s RegioJetem přes 60 tisíc lidí. Většina spojů byla kompletně vyprodaná

Radim Jančura vypravil 30.06.2020 první vlak do chorvatské Rijeky. foto:  Petr Topič, MAFRA

Brno - Více než 60 000 cestujících z České a Slovenské republiky využilo v létě pro dopravu do Chorvatska a zpět vlaky společnosti RegioJet. V červenci a srpnu jezdily vlaky denně v každém směru, v září třikrát týdně. Průměrná obsazenost byla více než 90 procent při kapacitě 500 až 560 cestujících na spoj. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.
  15:19

Jde o typický korona-produkt, říká Jančura o nové lince do Chorvatska. Vlak měl v cíli 75 minut zpoždění

„Spoje do Chorvatska se z hlediska poptávky staly naší nejúspěšnější novou trasou. Poprvé jsme vypravili spoje, které po trase projížděly pěti zeměmi a poprvé jsme úzce spolupracovali se státními dopravci, a to v Chorvatsku a Slovinsku,“ řekl Ondrůj.

Radim Jančura vypravil 30.06.2020 první vlak do chorvatské Rijeky. Veze v něm...
Radim Jančura vypravil 30.06.2020 první vlak do chorvatské Rijeky. Veze v něm...

První spoj na trasu Praha - Brno - Bratislava - Lublaň - Rijeka vyjel 30. června. Poslední odjede z nádraží v chorvatské Rijece tuto sobotu. „Naprostá většina spojů směřujících do chorvatské Rijeky odjela z Prahy kompletně vyprodaná. Přibližně polovina cestujících pak využila v Rijece návazné autobusy, které rozvážely cestující do třicítky nejpopulárnějších destinací,“ dodal Ondrůj.

S ohledem na vysoký zájem začal RegioJet již s přípravou vlakového spojení na příští rok. S provozem spojů zatím počítá od května.

Přímý spoj do Chorvatska v minulosti nabízely také České dráhy. V letech 2003 až 2009 to byl přímý vlak s přepravou aut z Prahy do Splitu. Po roce 2009 do roku 2017 pak provozovaly v letní sezoně přímý lůžkový vůz v trase Praha - Split a také Praha - Bar. 

„Provoz autovlaku jsme ukončili z ekonomických důvodů. V případě zrušení jednotlivých přímých vozů šlo o důsledek změn trasy vlaků, které nyní neumožňují vedení přímých vozů mezi Českou republikou a Jadranem,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
PODPORA PRODEJNÍHO TÝMU - AJ A IT (31-36.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 31 000 - 36 000 Kč

Mohlo by vás zajímat